Jeden z nejlepších výkonů si Jiskra Domažlice schovali na závěr soutěže a porazila naše vyslance rozdílem osmnácti bodů. O postupujícím do 2. kola tak rozhodne poslední duel obou týmů v Rokycanech. Začíná dnes v 19.30 hodin a dějištěm je hala gymnázia!

Jiskra Domažlice Rokycany 84:66 (18:13, 42:27, 68:41)

Rokycanští přijeli podle prohlášení svého trenéra vyhrát. Od úvodu však byli evidentně zaskočeni výraznou aktivitou domácích, kteří postrádali v sestavě Václava Hrubého, Jakuba Jiřince a Josefa Prettla. Jiskra na svého soupeře vlétla a po čtyřech minutách vedla 7:0. Domácí se snažili vytáhnout svoji obranu a nebýt několika zbytečných technických chyb, po první čtvrtině by vedli určitě víc než jen 18:13. I ve druhé čtvrtině pokračovala velmi pohyblivá hra domácích. Trenér Karel Štípek často střídal a snažil se tak držet vysoké tempo hry. Když v poločasové koncovce trefil Jan Blacký trojku, odcházeli Rokycanští do kabin s mankem patnácti bodů!

Kvalitní duel gradoval a Chodové byli na koni. Na konci třetí desetiminutovky bylo při stavu 68:41 rozhodnuto o výsledku. Trenéři domácích tak dali prostor všem hráčům z lavičky, a i když se SKB snažil, víc než na snížení na konečných 18 bodů to nestačilo. Bylo vidět, že i diváci ve velmi slušně zaplněné hale si zápas užili. „Soupeři chyběl pod košem Junek, čehož jsme využili k vyhraným doskokům pod vlastním košem i v útoku. Kluci podali výborný výkon. Navíc se nám dařila dobrá rotace při střídání hráčů, díky které jsme drželi vysoké tempo v obraně,“ prozradil trenér domácích Karel Štípek.

„Domácí dnes vyhráli zaslouženě. My jsme se trápili v obraně a nedařilo se nám ani střelecky. Gratuluji soupeři k vítězství,“ řekl po utkání rokycanský trenér Lukáš Petr.

Rozhodnutí o postupujícím padne ve středečním večeru pod střechou gymnázia. Domažličtí jsou nažhaveni a navíc by měli být kompletní. Tedy i s Václavem Hrubým a s Josefem Prettlem. Ve prospěch našeho týmu hovoří zkušenost i znalost prostředí. Pokud k tomu přidáme početnou diváckou kulisu, je se dnes na co těšit.

Autoři rokycanských bodů při odvetném souboji v Domažlicích zůstali utajeni. Za Jiskru: M. Hrubý 24, Jiří Blacký 16, Bauer 12, atd.

Úspěšné trojkové pokusy 5:1, fauly 27:20 a trestné hody 19/15:27/21.(tbs, fai)