Rokycany O jedenadvacet bodů zvítězili v domácím prostředí haly gymnázia basketbalisté SKB Rokycany v úvodním zápase play-off skupiny A II. ligy. Pokořili Jiskru Domažlice a dnes večer je na programu druhý souboj v chodské metropoli.

SKB Rokycany Domažlice

98:77 (24:19, 56:41, 81:56)

Domácí nastoupili k utkání v kompletní sestavě, tedy i s hostujícími borci z prvoligového Vyšehradu a bývalými hráče Plzně. Rovněž protivník byl v plné síle.

Po první vyrovnané čtvrtině hráči Rokycan získali do poločasu patnáctibodové vedení. Uklidnili se a po změně stran navýšili náskok na rozdíl 25 bodů. V závěrečné čtvrtině si pak bezpečnou výhru pohlídali.

Naši zástupci brzy poznali, že Chodům nefunguje obranná fáze. Měli hodně prostoru ke střelbě a většinu příležitostí proměnili! Košíkáři Jiskry ztráceli nervy a vyfasovali technické chyby, zpravidla za gesta vůči rozhodčím. Navíc jejich ruce i nohy svazovala skutečnost, že v Rokycanech už tři roky nevyhráli… „Věřím ale, že doma porážku Rokycanům vrátíme a o postup do dalších bojů play-off se ještě popereme. Výhra SKB je zasloužená, ale my neskládáme zbraně. Ve středu večer nám doma sice budou chybět Martin Hrubý a Václav Hrubý, ale doufám, že tým se semkne a vynutí si třetí rozhodující zápas,“ je optimistou trenér domažlických basketbalistů Karel Štípek.

Sestava a body SKB Rokycany: Skokánek 24, Bortel 13, Šmůla 13, Zeithaml 11, Junek devět, Tomáško šest, Rozkot a Pechman po sedmi, Vlček čtyři, Drobný a Mandík po dvou bodech.

Za hosty Bauer 30 (1), Martin Hrubý 14, Jiřinec 11, Václav Hrubý 9 (1), Vaněk 6 (1), Josef Hrubý 3, Blacký 2, Kozina a Prettl po 1, Blacký, Hendrich a Jakub Tauer.

Trojky 3:3, fauly 23:29, TH 32/21 : 23/16.

Další program: středeční odveta startuje v Domažlicích úderem 19. hodiny. Rozhodčími jsou Karásek se Smetanou a delegátem Opava.

Případný třetí zápas by se uskutečnil ve středu 4. dubna v Rokycanech.

Druhé semifinále: svedlo dohromady Teplice a Thermii Karlovy vary. V úvodním střetnutí došlo k překvapení, neboť Severočeši doma prohráli v prodloužení 106:115. Odveta se uskuteční v sobotu odpoledne.