Sezonu sice Jan Rajchart zahájil v dresu týmu Gapp System – Kolofix, ale teď je biker zpátky v Author Teamu Stupno. Návrat do klubu, kde jako žák rozjel svou kariéru po vzoru staršího bratra Josefa, ale také Ondřeje Cinka, se zrodil narychlo. „V týmu Kolofixu byly problémy, došlo ke škrtům, ale mám okolo sebe skvělé lidi, takže sezona jede dál. Jen to urychlilo můj návrat k Jardovi Rybovi,“ řekl 26letý cyklista z Újezda u Svatého Kříže poblíž Stupna, odkud pochází i Cink.

Jan Rajchart.Jan Rajchart.Zdroj: archiv J. Rajcharta

Do mateřského klubu,v jehož barvách byl třikrát mistrem republiky, naposledy v kadetech, se Rajchart vrací jako „hrající trenér.“„Budu v roli závodníka, ale i trenéra a mentora mladých jezdců. Tím, že s nimi budu cestovat po závodech, můžu mladým snáz poradit, ukázat vše přímo na trati,“ sdělil Jahoda, jak se mu přezdívá.

Obnovenou premiéru v dresu Author Teamu Stupno absolvuje Rajchart o víkendu na Slovensku. V staronových barvách se biker, který má i světový bronz ze závodu štafet z Norska a český titul do 23 let, představí také koncem dubna v pokračování Českého poháru v Městě Touškově a pak při závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Mistři z Plzně.
Čtyři góly a Štekr nula. Plzeňští Akademici jsou mistry