Mezinárodní AC Heating Cup odstartoval před čtrnácti dny ve Stupně a o víkendu se ve Stříbře koná druhý díl nové pětidílné série závodů horských kol v olympijském cross country (XCO) pod hlavičkou UCI – Velká cena Kion Group.

Zlatým hřebem sobotního programu jsou závody žen (14.00) a mužů Elite (16.00) kategorie UCI C3. Předtím se utkají hobíci čtyř věkových kategorií, kadeti a junioři, pro které jde o další nominační souboj o účast na mistrovství Evropy. Neděle je vyhrazena závodům dětí.

„Startovky se plní, vedle domácích bikerů v nich figurují jezdci z různých koutů světa – Anglie, Německa, Nizozemska, ale také izraelský tým, který je už ve Stříbře,“ oznamuje ředitel série Ondřej Paur.

Stříbrské pořadatele chválí. „Tratě na kopci Ronšperk jsou perfektně připravené, navíc přibylo pár technických pasáží jako třeba sjezd skály pod vyhlídkou Křížový vrch, odkud je parádní výhled na město,“ říká Paur.

Od středy s Jaroslavem Rybou a dalšími parťáky chystá zázemí závodu. „Na louce, kde bude start a cíl, se rozmisťují bezpečnostní zábrany, staví se pódium i stany pro občerstvení a další náležitosti,“ říká Paur s tím, že lákadlem pro diváky bude znovu bohatý doprovodný program. „Počasí o víkendu má být příznivé, ve Stříbře se navíc v sobotu uskuteční vložený závod v běhu, kterému ve společnosti Kion také fandí,“ avizuje šéf série.

FANDÍ I ŠTYBAR

S organizačním štábem našel Paur přechodný azyl v Penzionu Štybar, který vlastní pětinásobný světový šampion v cyklokrosu a rovněž úspěšný silničář, jenž ale v úvodu roku svou bohatou kariéru ukončil. „Štyby ve Stříbře bohužel není, i po konci kariéry má spoustu povinností. Ale mezinárodní závod UCI ve městě podporuje ho,“ vysvětluje Paur.

Nejužší česká špička v čele s Ondřejem Cinkem, vítězem ze Stupna, sice o víkendu startuje na ouvertuře Světového poháru XCO v Brazílii, členové širší reprezentace se ale ve Stříbře ukáží. „Za mně jsou z českých jezdců favority Honza Zatloukal, druhý ze Stupna, a Lukáš Kobes, který na úvod skončil čtvrtý. Uvidíme, jak si povede Honza Rajchart. Mezi ženami tipuji na vítězství Janu Czeczinkarovou,“ vypočítává Paur domácí želízka pro souboj o body do světového rankingu, finanční prémie i věcné ceny.

„V každé z vypsaných kategorií bude odměněna vždy pětice nejlepších závodníků, některou z cen si tak odnese stovka borců,“ hlásí Ondřej Paur.

Pavel Šumpík táhne tempo tria uprchlíků.
Junior Šumpík školil na Bíteši chlapy. V jarní klasice skončil po úniku druhý

Velká cena Kion Group

Stříbro

sobota

9.00: kadeti, muži Open – amatéři

11.00: junioři

14.00: ženy Elite, juniorky, kadetky

16.00: muži Elite

17.30: Kion trailový běh

neděle

9.00 až 11.00: žáci

11.15: odrážedla

11.45 až 12.40: děti 10 let a ml.

Více na www.joycycling.cz