Čechům při půlmaratonu vládl Minařík

Plzeň – Rekordních 427 běžců se postavilo na start sobotního čtvrtého ročníku Hervis Plzeňského půlmaratonu.

11.10.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Své zástupce mělo ve startovním poli deset zemí a pro triumf si doběhl favorizovaný Elisha Kiprotich Sawe z Keni.
Vytrvalci absolvovali na trati z centra města do Radčic a zpět za chladného a deštivého počasí tři okruhy. Při průběhu do toho druhého se v čele závodu objevil nedávný vítěz Běchovic Elisha Kiprotich Sawe s náskokem několika desítek sekund před Polákem Dudyczem a svým oddílovým kolegou z Gdaňska Maďarem Tóthem.

Za tímto triem se objevoval další maďarský běžec Tamás Oláh a dvojice nejlepších Čechů Minařík a Wallenfels.
V cíli se nakonec z vítězství radoval Sawe v rekordním čase závodu 1:05:23 hod., druhý Dudycz na něj ztratil sedmadvacet sekund. Nejlepším českým běžcem byl pátý Petr Minařík z Rokycan v dobrém čase 1:11:20 hod.

Vítězkou v kategorii žen se stala Maďarka Kissová, která 21,1 km zvládla za 1:22:58 hod. Ve skupině nad 40 let triumfovala Zlata Lukášková (Falcon Rokycany), celkově hodnocena jako čtvrtá!

„Protože byl Hervis Plzeňský půlmaraton zároveň mistrovstvím republiky veteránů na této trati, byli rovněž oceněni nejlepší tři závodníci ve věkových kategoriích rozdělených po pěti letech,“ uvedl Roman Sladký z organizačního štábu klání.⋌(rs, kpo)

11.10.2011
Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně
6

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Hráči Viktorie na letišti. Ilustrační foto.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Z garáže v Kotelské zmizely pneumatiky, helma i vrtačka

Rokycany – Rokycanští policisté šetří vloupání do garáže v Kotelské ulici.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.