Ve čtvrtek 1. 1. v jedenáct hodin aktéři startují od firmy Eko komíny v Pivovarské ulici. Pokud nevíte, kde sídlí, pak vězte, že od restaurace Na Železné se vydáte směrem na Strašice a 100 metrů před viaduktem vlevo. Prezentovat se zde účastníci mohou od 10.30 nebo se lze zaregistrovat s předstihem do 29. 12. na e-mailové adrese: sparta.praha@seznam.cz (informace jsou rovněž na www.sparta-cycling.com).

„Trať je vyznačena červenými turistickými značkami a pro všechny kategorie je jednotná. Od startu se běží a jede stoupáním asi dvanáct set metrů po sypaném asfaltu, pak tři km polní a lesní cesty v mírném stoupání, závěr běhu a jízdy obnáší náročné stoupání lesním chodníkem,“ přibližuje náročnou trasu organizátor Zdeněk Rubáš, jemuž pomáhá vytrvalec Ján Korytár. Cíl je 50 metrů pod vrcholem Žďáru a celková délka čtyři kilometry. Startovné se neplatí.

První běžec a první cyklista i absolutní vítěz bez rozdílu kategorií obdrží láhev šampaňského a 1000 Kč. Rekordman trati vyhrává prémii deset tisíc Kč, pokud pokoří dosavadní rekordní čas Václava Metličky 13.34 minut z 1. ledna 2008. Odměnu vypsala firma Eko komíny, s pobočkou v Rokycanech.

Závod se koná v jakémkoli počasí a zde jsou důležitá upozornění:
1. Každý účastník startuje vzhledem k předcházející noci na vlastní nebezpečí !
2. Doporučujeme doprovod, který zajistí servis na vrcholu! Servismani však musí vyrazit k vrcholu alespoň s půlhodinovým předstihem, aby to stihli.