Letošní Tour de Brdy je závod na 75 kilometrů, který je určen pro muže a ženy Elite, Masters (nad 40 let) ale i příchozí amatéry a juniory. Je vypsán pro silniční i terénní kola. Výsledky se započítávají do řady sérií včetně Giant ligy, jde o šestý díl seriálu.

Trasa nově vede převážně po silnicích, zachován zůstal jen jeden šotolinový úsek před vrcholem Prahy. „Závodníky provede tím nejlepším z Brd,“ je přesvědčen hlavní organizátor Zdeněk Rubáš. „Pro děti a mládež do 15 let je připraven závod na okruhu ve Strašicích,“ doplňuje šéf týmu Sparty.

Ze Strašic vyrazí cyklisté směr Zaječov, následně k Valdeku, na Hejlák a poté přes Houpák (bunkry), výživné stoupání na Korunu a sjezd k Pilské a Lázskou přehradu ke Skelné Huti. Pokračují přes Prahu, Tři Trubky, Zábělou, Padrťské rybníky a Bahna zpět do cíle ve Strašicích.

„Je vhodné mít s sebou dvě náhradní duše a pumpičku,“ doporučuje Rubáš.

Tradiční česká klasika startuje ve Strašicích na Rokycansku v sobotu v pravé poledne a vyhlášení hlavního závodu se tu uskuteční hned po dojezdu cca ve 14 hodin. Trio nejrychlejších jezdců napříč kategoriemi si rozdělí 10 000 korun, vítěz z toho bere polovinu. Ceny obdrží i první tři závodníci v deseti věkových kategoriích. Připravena je účastnická tombola.

Loňskou Tour de Brdy vyhrál Petr Fiala, nyní tým L27 Integray, za 1:56:58 hodiny před dvojicí Michal Dvořák, Richard Habermann z pořádající Sparty.

Aktuální informace k závodu najdete na www.sparta-cycling.cz.