Cyklisté v typicky rudých dresech obsadili v týmové soutěži 4. místo mezi osmnácti družstvy a prosadili se i mezi jednotlivci.

První etapa: měřila 182 km. Už na desátém kilometru odjel Petr s dalšími čtyřmi jezdci a skupina získala až čtyřminutový náskok. Fiala dojel vždy druhý na všech třech vrchařských prémiích, zvítězil na rychlostní prémii a jednou byl druhý. Třicet km před cílem byli uprchlíci dojeti.

Ve spurtu hlavního pole dojel Tomáš Kalojiros na 11. místě a Pavel Stöhr na 19. pozici. Sedm kilometrů před cílem spadli Jan Stöhr a Jan Ryba, ale oba byli v pořádku. V týmech se Sparta usadila na špici a Fiala byl v červeném dresu nejlepšího sprintera.

Druhá etapa: měřila pouhých 86 km s cílem na 13 kilometrů dlouhém stoupání. Fiala se opět vydal do úniku. Skupina si vypracovala dvouminutový náskok a náš zástupce zkoušel ještě na úpatí cílového kopce odolávat pelotonu. Po dvou kilometrech byl pohlcen zredukovaným pelotonem, kde za Spartu bojovali bratři Stöhrové, Kalojiros a Schuhler. Před cílovým stoupáním jim připravil pozici na čele Jan Ryba.
Nakonec v této části dojel Pavel Stöhr na 17. místě a Jan Stöhr na devatenácté příčce.

Třetí etapa: měřila 175 km a jelo se ve vysokém tempu. Peloton nedal šanci k žádnému úniku. V průběhu etapy Fiala sváděl boj o červený dres na rychlostních prémiích s Italským závodníkem a jen těsně mu podlehl. V 10 kilometrů dlouhém stoupání, končícím 50 km před cílem etapy, se peloton rozdělil na menší skupinky. V první bylo přibližně 30 závodníků a naši vyslanci zde měli Honzu a Pavla Stöhrovy. Kvůli defektu z ní odpadl Tomáš Kalojíros. Tento problém stál Spartu třetí místo v celkové klasifikaci týmů, a tak tým AC Sparta Praha skončil čtvrtý.

V etapě, končící za vydatného deště, ve spurtu 30 závodníků skončil Jan Stöhr na 14. místě a Pavel Stöhr na 16. příčce.

Celková klasifikace: Pavel Stöhr obsadil 16. místě, Jan Stöhr 21. pozici a Tomáš Kalojíros 24. příčku.

Fiala vybojoval druhé místo v celkové klasifikaci na rychlostních prémiích a třetí místo ve vrchařské soutěži.