V hlavním městě se uskutečnilo mistrovství České republiky družstev a jednotlivců žáků a dorostenců. Tato soutěž byla i pojatá jako sletová soutěž 2018 ve sportovní gymnastice s mezinárodní účastí.

TJ Sokol Rokycany měl na soutěži kvalitní zastoupení. Za mladší žáky obsadil z našeho oddílu Petr Ceplecha 27. místo a Jonáš Svoboda 58. místo. Ve starších žácích byl Serhiy Iordatiy jedenáctý. Probojoval se do finále, kde vybojoval čtvrté místo v přeskoku.

V dorostencích si skvěle vedl Dalibor Kulle, který skončil na mistrovství republiky MČR na 2. místě a ve sletové soutěži obsadil třetí příčku za Michalem Mariem z TJ Sokol Poděbrady a Štefanem Pavlovičem ze Srbska (konkrétně ze Sokolsko društvo Vojvodina“ Novi Sad).

Do finále se Dalibor probojoval na čtyřech nářadích. Druhou příčku obsadil v akrobacii, stříbrný byl také v koni našíř, čtvrtá pozice mu patřila za bradla a bronzový byl na hrazdě. Celkově tedy dovezl pět medailí!

Kůň našíř byl další disciplinou, kde se talentovaný člen TJ Sokol Rokycany a obyvatel Hrádku prosadil. Patřilo mu druhé místo!Zdroj: Zdeněk Potomak

Zdeněk Potomak