Dana Čechová vypálila ve Lhůtě rybník všem chlapům

Lhůta- Silvestrovský turnaj se uskutečnil jako VIII. ročník Memoriálu Josefa Davídka. Naši zástupci Janečková a Šauer bojovali v kole poražených

4.1.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník

Ve Lhůtě na rozhraní Rokycanska a Plzně-jihu se na Silvestra hrál opět stolní tenis na výborné úrovni. Při osmém ročníku Memoriálu Josefa Davídka uvítal sportovce a turnaj zahájil starosta obce a sám výborný házenkář Milan Eret.

Zaregistrovalo se čtyřicet hráčů ze šestnácti oddílů a byly mezi nimi tři ženy. Účast řady známých jmen byla příslibem, že k vidění bude parádní stolní tenis na vysoké úrovni. Což se potvrdilo, když pořadatelům se povedlo poslední den roku 2012 zajistit start české reprezentantky a dvojnásobné olympioničky Dany Čechové, rozené Hadačové. Dále se už tradičně hlásili tenisté, hrající soutěže v Německu na úrovni naší druhé i třetí ligy. Nechyběli ani zástupci tuzemských tříd od druhé ligy, divize až po okresy.

Po urputný bojích ve skupinách a následně vyřazovací části se mezi čtyři a tím i do duelů o poháry probojovali:

Dana Čechová a Jiří Šulc (Strakonice), kde Čechová ukázala velmi dobrou hru a koncentraci. Rozhodující pátý set vyhrála 15:13 a zápas 3:2.

Ve druhém semifinále Radek Drozda (hraje v SRN) porazil Lukáše Protivu (Nýřany a odchovance pořádajícího oddílu) 3:0.

Ve finále turnaje, které se hrálo na čtyři vítězné sety Dana Čechová porazila Radka Drozdu 4:0. O třetí místo se utkali Jiří Šulc a Lukáš Protiva. Vítězství 3:0 slavil Šulc 3:0 a obsadil tak třetí místo. Lhůtecký Protiva skončil na čtvrtém místě, což je v konkurenci, která se v herně restaurace Pod Maršálem sešla, parádní úspěch. Lichotivého umístění dosáhl domácí Pavel Komanec, který obsadil osmou příčku. Soutěž útěchy vyhrála Vendula Tenglová, hráčka první ligy z EL-Nina Praha, když ve finále porazila Pavla Říšského ze Sokola V. Plzeň 3:1. Vědět tu o sobě dali i zástupci Rokycanska Janečková se Šauerem.

Pořadatelé TJ Sokola Lhůta děkují hráčkám a hráčům za hladký průběh turnaje a už se těší na Silvestra 2013.

Kolo vítězů:

1. Dana Čechová ( TTG Bingen), 2. Radek Drozda (Fortuna Passau), 3. Jiří Šulc (Strakonice), 4. Lukáš Protiva (Dioos Nýřany), 5. Josef Růžička ( SV Wetteisheim), 6. Stanislav Šlehofer (Sokol Plzeň V), 7. Marcel Havlíček (SV Kelheimwinzer), 8. Pavel Komanec (TJ Sokol Lhůta).

Kolo poražených:

1. Vendula Tenglová (El-Nino Praha), 2. Pavel Říšský (Sokol Plzeň V), 3. Petr Pechman (Sokol Plzeň V), 4. Jaroslava Janečková ( Strašice), 5. Robert Šauer (Klabava), 6. Jan Wimmer (Skuř Plzeň). 7. Stanislav Valdman (TJ Sokol Lhůta), 8. Pavel Protiva (TJ Sokol Lhůta). (pap)

4.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.