HK Rokycany–Loko Plzeň 23:31 (9:11). Domácí borci chtěli potvrdit dobrý výkon z předchozího utkání v Ledči a vybojovat proti tabulkovému soupeři minimálně bod.

Úvod však naznačil, že to tak jednoduché nebude. Lokomotiva se ujala vedení 2:0 a domácí se poté stále nemohli dostat do herní pohody. Vysunutá obrana nenesla kýžené ovoce. Byli to Plzeňané, kteří první poločas tahali za delší provaz a neustále si udržovala mírný odstup (4:6. 7:9). Dvoubrankový náskok si hosté pojistili také na konci poločasu.

Ve druhém dějství byl vidění stejný obrázek hry s třemi odlišnými fázemi pro domácí hráče. Rokycany vyrovnaly na 13:13 a navíc byl vyloučen hostující hráč. Domácí však s přesilovkou naložili tak, že rázem prohrávali opět o dvě branky (13:15) a chvíli na to to bylo 13:17! Rokycanští se otřepali a po několika dobrých akcích srovnali na 17:17 a poté se dokonce ujali vedení 20:19. Bohužel jen těchto solidně odehraných deset minut na vítězství nestačilo.

Zase přišla početní výhoda HK, což byl kámen úrazu. Místo aby chlapi HK zvýšili náskok, přesilovku po zbytečných chybách prohráli 0:4 a za stavu 20:23 následoval oddechový čas. Nepomohl a náskok hostů narostl na 20:26. Odevzdaní domácí se poté definitivně sesypali a nedůstojně zakončili nepovedené utkání. Bez bojovnosti a týmového ducha se utkání 2. ligy hrát nedají. Proto si zaslouženě hráči Lokomotivy odvezli cenné dva body.

Sestava a branky HK: Bílek, Zlatohlávek – Tureček 6/1, Cígler šest, Kozler dvě, Valeš dvě, Vokurka dvě, Kop dvě, Otec jedna, Kotyza jedna, Beneš 1/1.
Sedmičky 2/2 : 0, vyloučení 3:9, ČK 0:1. Diváků 30 a rozhodčí Fogl, Menšík.

V republikové soutěži následovala týdenní reprezentační přestávka, která přišla celku HK vhod. Už pozítří, tedy v sobotu 28. března, je dopoledne čeká veledůležité střetnutí v hlavním městě s Bohemians Praha.

Tomáš Kozler