Divizní florbalisté FbC Sokol mají k medaili blízko. Hostí v neděli lídra

Rokycany - Další dvě kola divize zavedla rokycanské florbalisty na sever Čech. Nejprve do Ústí nad Labem na souboj s celkem Florbal Ústí B a v neděli do Lovosic.

22.1.2015

Ilustrační fotoFoto: sport

Florbal Ústí B FbC Sokol Rokycany 2:3 (0:2, 2:0, 0:0) po samostatných nájezdech.

Utkání začalo opatrně z obou stran. Rokycanští postupně převzali otěže zápasu do svých rukou a domácí museli přidat na agresivitě. Ani důraz Severočechů však nezabránil hned dvěma rychlým brankám v síti ústeckého brankáře. V čase 12:24 se Rokycany ujaly vedení zásluhou Martina Štvána. Jen o 17 vteřin později zvyšoval Karel Zelenka na 0:2.

Náskok hostů však přetrval jen do začátku druhé části. Ve 25. minutě domácí snížili a krátce po polovině herního času bylo srovnáno 2:2. Ve třetí třetině více hrozili opět naši borci, ale domácí gólman držel naděje Ústí. Po šedesáti minutách si oba celky rozdělily jeden bod a o dalším se rozhodovalo v prodloužení. I nastavení přineslo gólové příležitosti, ale ani na jedné straně neskončil míček za zády brankářů.

K samostatným nájezdům se za Rokycany dostali jen Matěj Kodl a Jakub Král. Oba své příležitosti využili. Rokycanský brankář Jan Barna si naopak poradil se všemi ústeckými exekutory a rokycanští florbalisté tak urvali další bod do ligové tabulky.

ASK Lovosice-LFP A FbC Sokol Rokycany 9:11 (5:5, 2:3, 2:3). Utkání s Lovosicemi se změnilo doslova v přestřelku. Naši, značně omlácení ještě ze sobotního duelu s Ústím, nezachytili vstup do utkání a už v čase 7:29 prohrávali o dvě branky. Což ale paradoxně nakoplo borce FbC Sokol a za pouhých osm vteřin snížil Petr Anýž. Uběhlo dalších osm vteřin (!) a po brance Martina Soukupa bylo skóre srovnáno na 2:2. A přetahovaná pokračovala. Na další branku domácích naši zástupci odpověděli hned dvakrát. Stav 3:4 však také neudrželi dlouho a Lovosice se dvěma góly opět ujaly vedení 5:4. Patnáct vteřin před koncem divoké třetiny vyrovnával Matěj Kodl. Severočeši se naposledy ujali vedení v úvodu druhé dvacetiminutovky. Michal Kinzl, Jan Vaněk a Martin Štván se následně postarali o obrat a dvoubrankový náskok Rokycan. Stav 6:8 a odehrána přitom byla jen polovina z celkové hrací doby. Domácí ve druhé části, konkrétně v čase 31:09, ještě snížili na 7:8. Do konce této části však další gól nepadl.

Také poslední perioda byla pro diváky velmi atraktivní. V čase 46:42 přišlo další srovnání skóre a začínalo se opět od začátku. Rokycanští florbalisté však byli v souboji dominantnější, a tak po necelých čtyřech minutách byli zase o jednu branku blíže k vítězství. Na gól Michala Kinzla ještě navázal o minutu později Jan Vaněk a bylo z toho opět dvoubrankové vedení 8:10. Naposledy hosté zaváhali šest minut před koncem utkání, kdy naposledy dovolili soupeři překonat brankáře Jana Barnu. Vítězství 9:11 zpečetil v 58. minutě Martin Štván.

Zde je aktuální tabulka před víkendovým dvoukolem.

O víkendu: do házenkářské haly HK) u zimního stadionu dorazí dva liberecké celky).

V sobotu od sedmnácti hodin to bude FBC Liberec B. Aktuálně osmý tým průběžného pořadí, což Rokycany pasuje do role favorita.

Složitější to bude v neděli od 15 hodin. FbC Sokol přivítá nejlepší tým soutěže! Panthers Liberec má k dobru náskok šesti bodů.

22.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.