Přihlásit se můžete v pátek po 18. hodině v ubytovně sokolovny nebo až před sobotním startem. Ten se uskuteční mezi 7. až 9. hodinou před budovou sokolovny. Zájemci mohou s využitím vlastní výbavy přespat v sále tělovýchov– ného zařízení či v ubytovně.
Trasy:

30 km: Dobřív, Rokycany, Volduchy, Habr, Těškov, Mýto, Cheznovice, Strašice, Dobřív
50 km: Dobřív, Rokycany, Osek, Radnice, Skomelno, Lhota pod Radčem, Mýto, Cheznovice, Strašice, Dobřív
50 km (spíše pro horská nebo treková kola): Dobřív, Skořice, Trokavec, Padrťské rybníky, Teslíny, Míšov, Borovno, Mirošov, Dobřív
100 km: Dobřív, Rokycany, Litohlavy, Bušovice, Březina, Radnice, Hlohovice, Podmokly, Líšná, Zbiroh, Kařez, Cheznovice, Strašice, Dobřív
130 km: Dobřív, Rokycany, Radnice, Hlohovice, Podmokly, Skryje, Křivoklát, Nižbor, Hudlice, Kublov, Zbiroh, Kařez, Cheznovice, Strašice, Dobřív.

„V dobřívské tělocvičné jednotě bylo vždy mnoho lidí, kteří chtěli, aby se v obci stále něco dělo,“ konstatoval Babický. „Kromě házené, kopané a stolního tenisu, jež jsou stále činné, zde býval i silný oddíl ledního hokeje. Nacvičovalo se na všechny spartakiády a slety, a to s velkým počtem zájemců,“ zdůraznil. Pořádaly se ale také výlety a turistické pochody do okolí,“ dodal. V roce 1981 se Babický a Miroslav Beránek mladší domluvili, že by bylo dobré nějak zpestřit výlety milovníkům jízdních kol. Vyměřili několik okružních tras po okresu a akce Rokycanskem na kole byla na světě.
Od doby, kde se uskutečnil první ročník, což bylo 7. srpna 1982, uplynulo už třicet let, během nichž se díky stejným organizátorům akce každoročně opakuje. Na dva lidi by to ale bylo velké sousto, a tak pomáhají Monika Koudelková a Pavla Beránková za TJ či další nadšenci z rodin.

Absolventi letošního výšlapu Rokycanskem na kole se budou moci v místě dojezdu – na fotbalovém hřišti – i občerstvit a zajištěna je také hudba. „Počítáme rovněž s oceněním nejstaršího a nejmladšího účastníka a cenu obdrží také cyklisté, kteří se narodili v době konání 1. ročníku – tedy v srpnu 1982,“ uvedli organizátoři. Navíc dojde na losování tomboly o ceny sponzorů. Do osudí budou vložena pořadová čísla vyznačená na startovním listě.