V minulém dvoukole nejprve borci TJ Sokol připravili fanouškům infarktovou koncovku, aby si je druhý den usmířili jasným triumfem.

Ejpovice – Modřany 22:21 (9:12). Pracovní i jiné důvody byly příčinou oslabeného kádru domácích. Sokol se musel obejít bez Matouška, Kartýska, Pouzu, Ženíška i Pinkera. Ovlivnilo to zejména složení obrany, kde musel přes zdravotní potíže nastoupit Karel Zeman.

Vedení 2:0 bylo slibné, jenže následovalo neproměňování šancí a soupeř srovnal až na 8:8. V závěru poločasu Modřany utekly na 9:12, což nevydržel kapitán Michelfeit a byla z toho žlutá i červená karta. Po obrátce Ejpovice nepříznivé skóre pomalu smazaly (12:14, 15:16) a na hřiště se vrátil zklidněný Michelfeit. Tah se povedl a byl to právě kapitán, který dvěma trefami zajistil Sokolu těsné vedení. Vydrželo až do 60. minuty, což přispělo i k mohutné oslavě novorozené dcery Tondy Víta.

Ejpovice – Řevnice 25:15 (11:5). Nedělní utkání pasovalo domácí tým do role favorita. Bouřlivá noc naštěstí příliš znát nebyla a Sokol koncertoval. Od začátku se dařilo Jakubovi Staškovi, který po nacvičených kombinacích neomylně skóroval.

Na hřiště se dostali všichni hráči z lavičky. Brankářská dvojice Darda a Roubal fungovala spolehlivě, na beku resp. bloku se velice suverénně prezentoval Václav Vild, který zaskočil za Zemana. I druhý poločas domácí odehráli v pohodovém tempu, náskok se dařilo postupně navyšovat.

V útoku Řevnic byl vidět zejména matador František Zavadil, který se snažil připravovat pozice pro svoje spoluhráče. Jeho mladí spoluhráči však pobídky ke skórování využili jen zřídka.

V 16. kole: druhou ligu nyní čeká přestávka. Až v neděli 19. května vyrazí Ejpovice k sousedům do Tymákova.