Ejpovičtí muži drželi krok

EJPOVICE - Těžké sousto si vzali druholigisté Ejpovic v přípravě na republikovou soutěž. V úterním podvečeru si pozvali úřadujícího šampiona republiky za sezonu 2007/2008 z Nýřan.

21.8.2008

Ejpovice–Nýřany 16:21 (6:10). Ejpovičtí národní házenkáři odjíždějí v pátek na prestižní Dostálův memoriál do Opatovic nad Labem. Jako generálku na tuto akci si přizvali k přátelskému střetnutí úřadujícího mistra z Nýřan. Oba celky nastoupily ve značně nekompletních sestavách, přesto se diváci rozhodně nenudili.

Před zápasem předali zástupci domácí TJ a představitelé obce Ejpovice svým reprezentantům upomínkové předměty na paměť dosaženého medailového místa ve 2. lize, když Ejpovičtí do posledního kola bojovali o postup do nejvyšší soutěže. Hosté s omlazeným útokem, kde věkově vyčníval pouze kapitán Brada, začali ve velkém stylu a oba jejich úvodní útoky skončily gólem. V dalších minutách ale na hřišti kralovaly na obou brankovištích obrany v čele s gólmany. Jak hostující Průcha, tak domácí Klasna předváděli velmi dobré zákroky. Také proto vedli ve 20. minutě Nýřanští pouze 2:4. Teprve poté začaly padat branky a do kabin odešel Dioss se čtyřgólovým náskokem.

Po změně stran se náš zástupce pokusil o zvrat ve výsledku a po deseti minutách se přiblížil svému soupeři na rozdíl jediného gólu, když to bylo 11:12. Na střídajícího brankáře Lívu platily především klepané střely z obou stran brankoviště. Šlajsy z levé ruky Fr. Mence či z pravačky V. Kuglera si vždy spolehlivě našly cestu do sítě. Ještě deset minut před koncem prohrávali Ejpovičtí pouze 14:16, ale závěr utkání vyšel lépe seveřanům, kteří nakonec zvítězili bezpečným rozdílem. K velmi dobré úrovni utkání přispěl svým výkonem i prvoligový rozhodčí Stanislav Zadražil z Přeštic.

Pavel Souček, Ondřej Šik

21.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Dobřívští házenkáři uspěli dvakrát

Rokycansko – Podzim národních házenkářů v oblasti vrcholí. Podívejme se na výsledky minulého kola.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Policie pátrá po Petru Šlehoferovi z Rokycan

Rokycany – Kriminalisté z oddělení obecné a hospodářské kriminality Rokycany pátrají po hledaném muži, na kterého byl soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.