S bilancí deseti výher a šesti porážek se Ejpovice usadily na klidném pátém místě dvanáctičlenné tabulky skupiny A. Přispěla k tomu výhra u sousedů.

Tymákov B - Ejpovice 21:28 (9:13). Domácí disponují kvalitní obranou i kanonýrem Tlustým (nejlepší střelec Tymákova). Našim vyslancům naopak scházel zraněný Kartýsek, dále Pinker i Matoušek, který se sice vrátil ze zámoří, ale dal přednost rodným Vřeskovicím. K dispozici nebyl ani Vild, preferující ligové Nýřany. Obětavě tedy vypomohli Ženíšek starší a Jakub Stašek, potýkající se se zdravotními komplikacemi. Mezi tyče TJ Sokol byl poprvé povolán mladý Adam Kotlan, aby potvrdil stabilní výkony z tréninků.

Úvod zápasu byl vzácně vyrovnaný. Až do stavu 4:4 a až pak dvakrát skóroval Ženíšek junior. Soupeř však reagoval třemi góly dorostence Runta a začínalo se vlastně znovu. Ejpovice reagovaly kapitánem Michelfeitem, který se brankově nadechl a po několika nacvičených signálech nekompromisně zakončoval na poločasových 9:13. Po obrátce Ejpovičtí dál režírovali vývoj utkání (11:17) a na hřiště se dostali i kluci z lavičky. Tymákov to nezabalil a snížil na 15:18. Což byl signál ke zvýšené útočné aktivitě hostů a parádní šňůrou upravili skóre na 18:26. Střídající benjamínek Kotlan se hned se prezentoval parádním zákrokem a fanoušci ve zbývajícím čase prestižního derby sledovali maximální snahu Tymákova B o korekci výsledku.

Fotbalisté TJ Sokol Radnice.
Radnice si brousí zuby na vynikající Vejprnice. Kam za sportem?

Střetnutí sedlo mladému Ženíškovi, který se prezentoval deseti brankami.

Dodejme, že další zástupce okresu ve II. lize, tedy TJ Všenice, cestuje o víkendu do Chomutova a Litvínova.