Turnaj se totiž konal pod heslem Tomášové pomáhají Tomášům. Takže si zahráli pouze nositelé tohoto jména. Nejmladší hráč oslavil teprve deváté narozeniny a naopak nejstaršímu golfistovi bylo čtyřiašedesát let.

Akce začala v půl osmé ráno a na účastníky čekal mimo hry i doprovodný program a vložená soutěž Trouble shot, což je obtížná rána přes vodu. Nejblíže k jamce zahrál míček Tomáš Kostěnec. Vyhrál tak víkendový eurozájezd od cestovní kanceláře. Zde jsou výsledky dvou hlavních kategorií:

0 – 25 hcp: 1.Tomáš Csiszár, 2. Tomáš Spousta, 3. Tomáš Kousek.

25,1–54 hcp: 1. Tomáš Kotrba, 2.Tomáš Jiroušek, 3. Tomáš Hlas.

Podmínkou účasti bylo jméno Tomáš a oblečení v barvách Republiky Svatý Tomáš a Princův ostrov, tedy zelené, žluté, červené nebo černé barvy. Tomuto rovníkovému státečku odpovídá i termín turnaje. Původně organizátoři uvažovali o svátku všech Tomášů, ale 7. března je na golf brzy. Sáhli tedy po 12. červenci, Dni nezávislosti Republiky Svatý Tomáš a Princův ostrov.

Aby „Tomášování“ nebylo málo, každý obdržel láhev vína Svatý Tomáš, sýry Tomík a Tomíček, míčky s logem Tomas cup, časopis Mašinka Tomáš a vítězové si odváželi poukazy do wellness hotelů Tommy, či Svatý Tomáš, navigace Tom Tom, cyklistické dresy od Tomm bike a další golfové ceny Srixon.

„Výtěžek z celého turnaje v částce pětatřicet tisíc korun zamíří na konto Bariéry ve prospěch handicapovaných sportovců,“ informovala za organizátory Eva Ksiązczak.