HC Kolín – Házená Rokycany 13:19 (7:8). V neděli dopoledne cestovaly rokycanské naděje k těžkému utkání do města na Labi. Domácí dokázaly třeba obrat o body favorizovanou Slavii VŠ Plzeň.

Naše děvčata začínala s jasnými taktickými pokyny lodivoda Petra Kličky. Důraznou a pevnou obranou dokázala eliminovat soupeřův útočný potenciál. Rokycany v defenzivě splnily úkol na jedničku a Kolín nevěděl kudy kam. V útoku excelovala Vildmanová, která měla hlavní zásluhu (šest branek) na poločasovém vedení 8:7. Začátek druhé půle se nesl opět ve znamení vynikající obrany hostů, za kterou podávala dobrý výkon brankářka Grantnerová. V útočné činnosti sice naše zástupkyně spálily několik slibných příležitostí, ale probrala se levá spojka Moulisová. Házená odskočila ve 40. minutě na rozdíl tří branek, který zhruba deset minut držela. Přestože Rokycany tomto úseku neproměnily čtyři sedmimetrové hody, dokázaly v závěru vedení navýšit na šest branek (12:18) a pokořené Středočešky už jen korigovaly.

Branky: Vildmanová 7/2, Moulisová šest, Bufková dvě, Kozáková, Mašková, Fröhlichová a K. Zíbarová.

V neděli: Rokycany se mají doma znovu potkat s Kolínem,a to 16 hodin.