Lokomotiva Plzeň HK Rokycany 30:20 (14:8). V hale na Slovanech po opatrné pětiminutovce (1:1) ovládla naši omlazenou sestavu nervozita. Sérií nepřesností a špatné střelby bylo v 18. minutě o zápase rozhodnuto (11:1). Následovalo sice zlepšení poločas 14:8 ale i ve druhém poločase si soupeř udržoval pohodlný pětibrankový náskok. V závěru opět následovalo množství chyb a nepřesností ze strany HK, takže konečný rozdíl narostl na deset branek! Dobře se v prvním utkání uvedla posila týmu Lukáš Zimmermann.

Sestava a střelci HK: Bílek, Klička, Zimmermann 8, Říha 3/2, Valeš 2, Fencl 2, Provazník 2, Ivanič 1, Mužík 1, Mudra 1, Mayer

HK Rokycany Tatran Třemošná 18:22. V neděli odpoledne naši muži hostili tradičního protivníka ze severního Plzeňska.

Začátek utkání byl oboustranně opatrný, ale domácí si udržovali mírný náskok. V patnácté minutě vedli 5:3. Poté však série nepřesností a chyb poslala soupeře do čtyřgólového vedení a poločas skončil 10:14.

Také na začátku druhého poločasu měl režii utkání ve svých rukou soupeř a ve 40. minutě vedl 11:17. Rokycany v dalším průběhu hru zpřesnily, začaly proměňovat šance a v 56. minutě snížily na nadějných 17:19. Vidina bodů se vzdálila po dalším vyloučení a nervozitě v řadách HK. Zápas tak vyzněl ve prospěch hostů.

V sestavě proti minulému zápasu citelně chyběli Petr Říha a Jirka Valeš. Dobrým výkonem se uvedla podzimní posila Pavel Kakeš. Patřil k nejlepším hráčům společně s Kubou Kličkou, který odchytal výborný zápas.

Sestava a branky HK: Klička, Bílek, Kakeš 6, Zimmermann 5, Fencl 2, Mužík 2, Ivanič 1, Mayer 1, Provazník 1, Mudra.

V sobotu: Rokycany mají znovu výhodu domácího prostředí. Od 15 hodin nastoupí proti Košutce. (hav, lo)