TJ Košutka – HK Rokycany 26:22 (9:12).

Průběh zápasu s papírovými prognózami nekorespondoval. Hosté zaskočili soupeře rychlou hrou, na které v zimě intenzivně pracovali. Hned na začátku naši vyslanci odskočili na 0:3 a tento náskok si udrželi až do poločasu. Produkovali pohlednou házenou s dvěma pilíři. Bravurně chytal Jakub Klička a střelecky se prosazoval Saša Drohobeckyj. Drobná okénka ve středu obrany se Rokycanům postupně dařilo zavírat.

Do druhé půle vstoupil HK opět s nadšením a bojovností. Obrana díky vysunuté osobní obraně na Lišku, případně na Matoušíka, slavila úspěch a v půli druhého poločasu bylo vedení čtyřgólové (16:20). Pak soupeř zatáhl obranu, postavil do ní vysoké hráče a ti na hranici pravidel a tvrdosti zastavovali akce hostů. Náskok se tenčil a deset minut před koncem to bylo už jen o dvě branky (19:21).

Zkušenějšímu celku z předměstí Plzně narostla křídla a náš tým mu pomohl nepřesnou střelbou i chybnými přihrávkami. Navíc rozhodčí nenechávali HK rychle rozehrát po obdržených brankách a obrana protivníka čekala vždy zformovaná. Ještě pět minut před koncem to bylo nerozhodně, leč dvě rychlé branky domácích po chybách poslaly Rokycany do kolen. V závěru to hosté zkusili vabank, jenže třikrát inkasovali a vraceli se s prázdnou. Přesto zasluhují absolutorium, neboť vedoucí celek tabulky pořádně potrápili.

Branky HK: Tatar a Drohobeckyj po pěti, Mužík a Feranec po čtyřech, Fencl, Kahovec, Milý a P. Říha po jedné.
Sedmičky 3/3 – 5/3, vyloučení 2:1, rozhodovali Zdeněk Voves a Petr Sláma.