HK Rokycany–SK Praha 4 17:34 (8:15). V neděli večer dorazil do Rokycan první celek tabulky. Souboj sliboval tuhý boj o první místo tabulky. O to větší je překvapení, když se podíváme na konečný výsledek. Úvod utkání přinesl vyrovnaný boj a oba celky se střídaly ve vedení (1:0, 1:2, 4:3, 6:7). Ve 21. minutě utkání za stavu 8:9 se zdálo, že opravdu fanoušci sledují duel o čelo tabulky. Jenže Rokycany se z ničeho nic zalekly a do poločasu už nevstřelily ani branku. Zkušený soupeř toho náležitě využil a odskočil na hrozivých 8:15!

Kdo čekal, že nástup do druhého dějství bude z domácí strany drtivý, tak se velice zmýlil. Naši hráči pokračovali v ospalé hře, která měla za následek nulovou produktivitu v útoku a bojovnost měla hodně daleko za obvyklým standardem. Hra se nezakládala na kolektivním pojetí, ale na individuálních výkonech, které byly někdy až katastrofální. Když k tomu připočteme neproměňování i těch nejvyloženějších šancí, tak není divu, že nakonec utkání skončilo debaklem. Hostujícím hráčům tentokrát stačil průměrný výkon, aby si odvezli lehké a zároveň cenné vítězství.

Sestava a branky HK: Kysela, Klička, Zlatohlávek – Cígler 5, Vokurka 3, Tureček 2, Beneš 2/2, Otec 2, Holšan 1, Schejbal 1, Kahovec 1, Valeš, Kozler, Kára.

Sedmičky 2/2 : 2/2, vyloučení 1:1 a diváků přišlo 35. Rozhodčí Rutta a Hosnedl byli z Písku.

Zbývající výsledky minulého kola: Slavia VŠ Plzeň A–ČZ Strakonice 23:19. Lokomotiva Plzeň juniorka–HK Bohemians Praha 21:20, České Budějovice–Jitex Písek 32:33, Spartak Sezimovo Ústí–Ledeč nad Sázavou 34:22, Plzeň–Bolevec M.A.T.–Jiskra Třeboň B 25:23.

V neděli: slabý výkon budou chtít rokycanští házenkáři odčinit opět na domácí půdě. V neděli 25. října se utkají od 17 hodin s předposledními Českými Budějovicemi. Aby si naši hráči spravili reputaci, je výhra nad tímto soupeřem tentokrát nutností.

Předzápas obstarají od patnácti hodin druholigoví dorostenci s Chodovem.

Tomáš Kozler