TOMÁŠ KOZLER
HK Slavia VŠ Plzeň–HK Rokycany 23:28 (14:12). Po domácí prohře s Bolevcem vyráželi tentokrát rokycanští házenkáři na zteč do Plzně. Zde se utkali se silným a zkušenému týmem vysokoškoláků.

Začátek byl velice vyrovnaný, ale Rokycany si proti zkušenému soupeři věřily. Důkazem bylo odskočení na tříbrankový rozdíl (2:1, 4:4, 5:8). Poté hosté trošku usnuli a domácí se dostali do varu. Z tříbrankového deficitu byl najednou jejich dvoubrankový náskok (10:8). V této fázi se nevedlo útoku HK a ani obrana včetně brankáře Bílka nezářila. Rokycany nakonec snížily jen na poločasových 14:12.

Během přestávky se hosté nabudili a nehodlali do třetice ztratit všechny body. Výborně začala fungovat agresivní obrana a brankář Bílek několikrát svými zákroky mužstvo podržel. Obrat byl dokonán během deseti minut (ze 16:15 na 16:22). Utkání se poté víceméně dohrávalo, ale atmosféra naopak houstla. Nepřesní sudí nejprve udělili červenou kartu domácímu Volfovi za nemístní poznámky a poté za vzájemnou potyčku domácímu Boškovi a hostujícímu Kahovcovi. Konečný výsledek 23:28 odpovídá průběhu utkání. Rokycany si tedy připsaly první body do tabulky Západočeské ligy.

Více přímo v Deníku.