Házená Rokycany – HBC JVP Strakonice 25:24 (11:11). Domácí dívky nastupovaly s jedinou myšlenkou. Neinkasovat čtyřicet a více gólů, což v tomto ročníku prožily už třikrát. Od úvodního hvizdu sudích Měšťánka a Slámy se soustředily na důraznou obranu i rychlý přechod do útoku. Po patnácti minutách to bylo 6:3 a lídr byl v šoku. Rokycany dál předváděly aktivní házenou, ve 23. minutě měly pořád navrch o tři góly (10:7) a až závěr poločasu jim příliš nevyšel.

Přesto bylo slibné skóre 11:11 zárukou dramatického průběhu. Zejména, když pořádající oddíl dál Jihočešky drtil a ve 40. minutě vedl 17:12. Skvělá byla Rottenbornová mezi tyčemi, obrana šlapala jako hodinky, ale po soupeřově oddechovém čase se začal náskok tenčit. Ve 49. minutě na 21:19 a také Rokycany reagovaly timeoutem. Utkání pro silné nervy vrcholilo a v 56. minutě už měly Strakonice navrch (23:24). Přes dvě minuty další gól nepadl, až Vildmanová při signalizované pasivitě vymetla šibenici a srovnala. Minutu před koncem dostala Aichingerová při nešťastném zákroku dvě minuty a byla z toho sedmička. Tu fantasticky zlikvidovala opět Rottenbornová. V oslabení se povedlo uvolnit Moulisové, která 30 vteřin před koncem taktéž rozvlnila síť z pravého křídla. Zbývalo 15 vteřin do konce, Strakonice po poradě vyměnily gólmanku za hráčku v poli a jejich závěrečný pokus v čase 59:57 opět zneškodnila výborná brankářka.

Opožděné házenkářské Vánoce si užívaly nejen hráčky, ale i realizační tým a fanoušci. Byl to triumf obrovské vůle a nezměrného nasazení, potvrzený ziskem nečekaných bodů.

Branky Rokycan: Vildmanová 7, Kozáková 6, Bufková a Moulisová po třech, Fröhlichová a Pechová po dvou, Benešová a Aichingerová.