„Měli jsme trošku o účast strach. Několik seniorů během minulých měsíců odešlo do karetního nebe. K prvnímu turnaji ale dorazili přátelé ze Strakonicka, všech tří plzeňských okresů a hodně je i místních,“ hlásil od registrace ředitel pětihodinového maratonu Jiří Hrdlička.

Pravidla se přes léto nezměnila. Stále se hrají tři kola po osmdesáti minutách. Prokládána jsou občerstvením (také tentokrát si dali v Betonu záležet) a zhruba klem osmnácté hodiny se potil sbor počtářů. „Musíme určit pořadí nejprve podle součtu umístění a druhým kritériem je vyhraný obnos,“ uvedl Václav Beran z Holoubkova. Aktéři kvůli tomu pečlivě opatrují dnes už neexistující dvacetihaléřové mince.

Ceny byly opět pro všechny. začínalo se od posledních příček a za mohutného potlesku se prezentovala elitní desítka (10. Josef Fiala, 9. Miroslav Hurt, 8. Bohouš Kačena, 7. Petr Jandík, 6. Václav Frūhauf, 5. Josef Švehla a 4. Jaroslav Hudec). Pomyslný bronz hřál domácího Viléma Rychlého, stříbro patřilo Václavu Hoblovi a vítěz Jindřich Zdeněk přijel ze Zbůchu.