Příznivci horských kol jsou nažhavení, blíží se Author Král Šumavy, memoriál Františka Šraita.

V sobotu se v Klatovech rozjede už 31. ročník kultovního cyklomaratonu, pro stovky bikerů jeden z vrcholů sezony.

Je možné vybírat ze čtyř tras. Nejdelší, královská, měří 103 kilometrů, další 75, 53 a 22 km.

Organizátoři z Triatlon klubu Klatovy chtějí znovu dostát tradici skvěle připravené akce.

Vedle náročných tras v šumavských kopcích je proslulá svou atmosférou, bohatě zásobenými občerstvovacími stanicemi a dunivými rify kapely Manowar při startu na klatovském náměstí.

Zázemí závodu a cíl jsou znovu na atletickém stadionu v Klatovech. Tady se uskuteční prezence účastníků, v pátek od 14.00 do 22.00 a v sobotu od 6.00 do 9.00 hodin. Zároveň je možné se tu ještě dodatečně přihlásit.

Závodní program začne v sobotu ráno v centru města. Jak organizátoři avizovali na sociálních sítích s lehce upraveným časovým programem.

Na královskou trasu vyrazí cyklisté z klatovského náměstí v 7.45 hodin, v 9.00 se rozjede závod na 75 km a v 10.15 startují „sprinteři“ na 53 km.

Mimo náměstí, a to z cílového prostoru na stadionu, startuje v 9.20 hodin závod na 22 km určený dětem, žákům, kadetům případně jako nesoutěžní hoby jezdcům bez ohledu na věk.

Pro premianty Krále jsou připraveny nové trofeje, pro všechny závodníky pak bohatá tombola s horským kolem jako hlavní cenou.

Loni si korunu vládce Šumavy vybojoval na královské trase Robert Hula před obhájcem titulu Janem Benešem z Klatov, z žen Milena Kalašová. Na střední trati zvítězili Sven Püschel z Německa a plzeňská bikerka Jindřiška Zemanová.