Velmi pěkný výkon na náročném okruhu s převýšením přes 3300 metrů předvedl nejen Tomáš, ale i jeho kolegové v rudých dresech. Zkrátka zástupci rokycanské stáje byli vidět a sedm (!) z nich se vešlo mezi elitních 48 jezdců, kteří dokončili šampionát v časovém limitu.

Při dělení pelotonu nechyběl Kalojíros v první skupině, která už od čtvrtého okruhu byla pouze čtyřiatřicetičlenná (přitom startovalo 170 závodníků). Při dalším dělení skupiny si počínal Kalojíros aktivně a v čele zůstalo asi 15 závodníků. V čele s Petrem Saganem, který jel svoji parádní sólovou jízdu před ostatními s náskokem od jedné do tří minut.

Dva okruhy před cílem Tomáše začaly trápit křeče.V nájezdu do posledního kola se rozdělila i tato první skupina při dojíždění úniku Zdeňka Štybara týmem Elkov Author. Poslední okruh závodníci přijížděli do cíle většinou po jednotlivcích a nejúspěšnější muž rokycanského klubu byl klasifikován na výtečné desáté pozici.

Další sparťané: Jan Stöhr dojel na šestnáctém místě, Petr Malán na 26., Rostislav Krotký na 28.,Tomáš Schuhler na 30., Pavel Stöhr na 35. a Petr Fiala na 42. pozici.

V týdnu se Sparta zúčastnila dalšího závodu Giant ligy v Plzni. Křikava obsadil čtvrté místo.

Zdeněk Rubáš