Zbiroh Po triumfu v krajské m přeboru startují nohejbaloví Kačeři ze Zbiroha ve II. lize. Začínali na domácích kurtech v Litohlavech a pak dvakrát neuspěli.

1. kolo: TJ Kačeři Zbiroh porazili Sokol VYNK Horažďovice Hapon na jeho dvorcích 6:3.

Novic ze Zbiroha své hosty z Pošumaví dokonale překvapil. Daleko lépe se vyrovnal s velmi chladným počasím i přeháňkami a odměnou mu je premiérové ligové vítězství. Po vyrovnané první polovině utkání tradičně rozhodovaly třetí dvojice a singl. Oba duely se stal kořistí domácích. Ti pak odskočili až na 5:2 a závěr si v klidu pohlídali.

Hrající trenér Zbiroha JIŘÍ PETERKA: „Vzhledem k vítězství jsem samozřejmě velice spokojen. Oceňuji především bojovnost našeho celku a vyrovnání se s náročnými venkovními podmínkami. O výsledku rozhodla dobrá forma našich elitních sestav, které vyhrály všechny své zápasy a také střední pasáž, kterou jsme po boji ovládli."

Kapitán Horažďovic JOSEF SMITKA: „Prohrát první zápas sezony s nováčkem soutěže není dobrý začátek. Bohužel jsme předvedli velice podprůměrný nohejbal. Za zmínku snad stojí pouze dobrý výkon trojkových polařů Knebla a Nového. Musím podotknout, že utkání se mělo odehrát v hale, protože v tak nepříznivých podmínkách se snad ani slušný nohejbal hrát nedá."

Více přímo v Deníku.