„Když prohrát, tak tímto způsobem. Jsem strašně hrdý na kluky. Nemám slov. Snažili se do poslední minuty, vydali se ze všech sil. Při troše štěstí jsme mohli zápas zdramatizovat. Barcelona však ukázala svoji zkušenost a kvalitu v těch důležitých okamžicích,“ potěšilo trenéra Plzně Marka Kopeckého.

Vypracovali jste si více gólových šancí než Barcelona.

Asi ano, ale rozhodla kvalita soupeře. Kluci z Barcelony hrají těžké zápasy každý víkend, zatímco my hrajeme tak pět těžkých zápasů za rok. Je vidět, že Barcelona umí ve složitých chvílích zachovat klidnou hlavu. První gól nám dal nejlepší hráč světa (Ferrao, pozn. aut.) z první šance, což je o té kvalitě. Kluci nechali na hřišti srdce a toho si hodně vážím.

Připravovali jste se na hruv power-play?

Trénujeme ji pravidelně. V první půli jsme po ní sáhli proto, že nám docházely síly. Takže to byl taktický záměr.

Jak jste motivoval hráče před zápasem?

Řekl jsem každému, že když postoupí, tak má ode mě milion korun, že si na to vezmu hypotéku. To bylo samozřejmě ve srandě. Proti Barceloně není třeba nějak motivovat. V Lize mistrů jsme zanechali ohromný ohlas, protože už v Itálii nám gratulovali k výkonu a postupu ze základní skupiny. Barcelona nečekala, že v elitní skupině porazíme Halle-Gooik.

Interobal Plzeň - Barcelona, 4. prosince. Dušan Künstner (vlevo) a Michal Seidler (vpravo).
Interobal potrápil Barcelonu, ale prohrál a v Lize mistrů končí