VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kebrle z Mirošova pálil nejlépe

Mirošov - Mirošovskou sportovní střelnici opět vyhledali závodníci nejen zRokycanska. Chtěli tu totiž poměřit svůj um ve střelbě ze vzduchové pušky a poté izpraku. Soběma zbraněmi si nejlépe počínal Jan Kebrle zMirošova.

25.8.2009
SDÍLEJ:

Na mirošovské sportovní střelnici se sešli závodníci nejen z Rokycanska. Poměřili svůj um ve střelbě ze vzduchovky i z praku (na snímku).Foto: Monika Zizlerová

Účastníci nejprve pálili ze vzduchovky na kyvadlový terč, který se snažili zasáhnout z desetimetrové vzdálenosti. I přesto, že nebyli časově omezeni, dva závodníci jej nezasáhli. „V dalších kolech – osmisekundovém a pětisekundovém – uspěli všichni. Teprve při čtvrtém, čtyřsekundovém kole, došlo znovu na vyřazování. Nejvíce střelců nestačilo zamířit v třísekundovém kole,“ popsala průběh klání Monika Zizlerová, předsedkyně oddílu mirošovských střelců. O vítězi podle ní rozhodlo až sedmé kolo, kdy závodníci museli vystřelit na stále se kývající terč během dvou sekund. Příbramského Patra Strejčka porazil Jan Kebrle.

Při zápolení ve střelbě z klukovské zbraně byl cílem také kyvadlový terč. „Hned v prvním kole bez časového limitu vypadl nejmladší závodník, ještě ani ne tříletý Zdeněk Kielbus a jeho babička, kteří dorazili z Plzně. Terč byl příliš rychlý i pro matku a dceru Maškovy z Mirošova,“ informovala Zizlerová. V dalším kole se museli závodníci trefit během osmi sekund, ve třetím kole zbyl na provedení výstřelu už jen čtyřsekundový limit. To se nezadařilo Zdeňku Kielbusovi staršímu z Plzně.

Ve čtvrtém kole stihli do tří sekund vypálit už jen Kebrle, Zizlerová a Strejček. Během dvousekundového limitu pak Zizlerová sice vystřelila, ale minula. „V šestém, také dvousekundovém kole, se do terče trefili Strejček i Kebrle a oba zasáhli osmičku. Stejná sitauce se opakovala i v následujícím kole. Rozhodlo až to osmé. Vystřelit stihli oba, Kebrle však trefil osmičku a porazil tak Strejčka se sedmibodovým zásahem,“ vylíčila Zizlerová finále.

Ve střelbě ze vzduchovky na nepohybující se terč si vedlo nejlépe družstvo mužů ve složení Kebrle, Kielbus st., Kielbus ml. a Strejček. Celkem získali 67 bodů. „Teprve jedenáctiletá Tereza Mašková přispěla svými nečekaně dobrými zásahy k pěknému výsledku družstva žen. Dosáhlo padesáti devíti bodů,“ dodala Zizlerová.

Autor: Gabriela Karníková

25.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení