Účastníci nejprve pálili ze vzduchovky na kyvadlový terč, který se snažili zasáhnout z desetimetrové vzdálenosti. I přesto, že nebyli časově omezeni, dva závodníci jej nezasáhli. „V dalších kolech – osmisekundovém a pětisekundovém – uspěli všichni. Teprve při čtvrtém, čtyřsekundovém kole, došlo znovu na vyřazování. Nejvíce střelců nestačilo zamířit v třísekundovém kole,“ popsala průběh klání Monika Zizlerová, předsedkyně oddílu mirošovských střelců. O vítězi podle ní rozhodlo až sedmé kolo, kdy závodníci museli vystřelit na stále se kývající terč během dvou sekund. Příbramského Patra Strejčka porazil Jan Kebrle.

Při zápolení ve střelbě z klukovské zbraně byl cílem také kyvadlový terč. „Hned v prvním kole bez časového limitu vypadl nejmladší závodník, ještě ani ne tříletý Zdeněk Kielbus a jeho babička, kteří dorazili z Plzně. Terč byl příliš rychlý i pro matku a dceru Maškovy z Mirošova,“ informovala Zizlerová. V dalším kole se museli závodníci trefit během osmi sekund, ve třetím kole zbyl na provedení výstřelu už jen čtyřsekundový limit. To se nezadařilo Zdeňku Kielbusovi staršímu z Plzně.

Ve čtvrtém kole stihli do tří sekund vypálit už jen Kebrle, Zizlerová a Strejček. Během dvousekundového limitu pak Zizlerová sice vystřelila, ale minula. „V šestém, také dvousekundovém kole, se do terče trefili Strejček i Kebrle a oba zasáhli osmičku. Stejná sitauce se opakovala i v následujícím kole. Rozhodlo až to osmé. Vystřelit stihli oba, Kebrle však trefil osmičku a porazil tak Strejčka se sedmibodovým zásahem,“ vylíčila Zizlerová finále.

Ve střelbě ze vzduchovky na nepohybující se terč si vedlo nejlépe družstvo mužů ve složení Kebrle, Kielbus st., Kielbus ml. a Strejček. Celkem získali 67 bodů. „Teprve jedenáctiletá Tereza Mašková přispěla svými nečekaně dobrými zásahy k pěknému výsledku družstva žen. Dosáhlo padesáti devíti bodů,“ dodala Zizlerová.