Po podzimní části sezony vedou FORTUNA:LIGU fotbalisté Viktorie Plzeň, Interobal zase kraluje (byť jen o skóre) nejvyšší futsalové soutěži. Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje jsou aktuálně druzí (o bod) za Lovosicemi. A kdyby na domácí půdě zvládli lépe (zejména první poločas) páteční utkání s Duklou Praha a neprohráli 31:33, také oni by byli v čele čtrnáctičlenné soutěže.

1. FUTSAL LIGA (13. kolo): Sparta Praha - SK Interobal Plzeň (na snímku hráči v bílo-modrých dresech) 2:2 (2:1).
FOTO, VIDEO: Plzeň v derniéře roku uhrála na Spartě remízu a přezimuje první

Přestože velice špatně začali a brzy vyměnili trenéry, i hokejistům Škody Plzeň se letos daří a patří k tomu nejlepšímu, co extraliga nabízí. Jsou pátí, přičemž na třetí Olomouc ztrácí pouze čtyři body. Vánoce stráví na prvním místě hokejoví Akademici Plzeň, kteří o pět bodů vedou letošní ročník Univerzitní ligy ledního hokeje před UK Hockey Prague a o šest před třetím Engineers Prague.

Akademici vysoko prohráli.Akademici Plzeň (bílí).Zdroj: Jan Kubíček

K tuzemské špičce patří třeba také atleti a atletky AK Škoda Plzeň, kteří letos na republikových šampionátech získali rekordních 82 medailí napříč všemi kategoriemi. Regionální klub za sebou zanechal i profesionály z Dukly Praha, kteří posbírali sedmašdesát medailí, a USK Praha – sedmdesát cenných kovů. A je nutno vzpomenout i na plavce a plavkyně z klubu Slávia VŠ Plzeň.

Tereza Hrochová (číslo 410) při maratonu na mistrovství Evropy v Mnichově.
Škoda Plzeň brala historicky nejvíce medailí z domácích šampionátů

Velice úspěšní jsou také pozemní hokejisté z Litic. Škoda jen, že třeba volejbalu, basketbalu, nebo florbalu v centru západních Čech zatím pšenka moc nekvete. Alespoň na té nejvyšší úrovni. Ovšem co není, může být. Tak i tak: žádná opěvovaná Praha, Brno ani Ostrava. Plzeň je hlavním českým městem sportu.

Jan Stehlík střílí na branku Dukly Praha ve včerejším benefičním utkání, v němž házenkáři Talentu nastoupili ve speciálních růžových dresech, které poté skončily v dražbě a výtěžek poputuje na podporu boje a prevence proti rakovině varlat a prsou.
FOTO: Talent prohrál s Duklou po mizerné první půli a přezimuje druhý