Reprezentanti dvanácti základních škol z Rokycanska měli včera ráno sraz v okresním městě. Florbalové finále v kategorii 8. a 9. tříd vyznělo pro zástupce ZŠ Čechova ulice, která se představí příští měsíc v krajském kole.

„Nejprve jsme tucet týmů rozdělili do dvou základních skupin, takže kromě gymnázia se bojovalo také v tělocvičně na Jižním předměstí. Do finále postupoval jen ten nejlepší a bylo to dramatické,” uvedl za organizátory ředitel DDM Karel Vodička.

Skupina A: nejlépe na tom byly Strašice. Porazily gymnazisty 4:0, Osek 9:0 a s Hrádkem remizovaly 2:2. Na horší skóre doplatili hrádečtí kluci, neboť zdolali gymnazisty 2:1 a Osek 5:0. Gymnazisté si s Osekem poradili poměrem 3:1.

Skupina B: Čechova ulice nenašla doma přemožitele (5:4 se Zbirohem, 6:3 se Stupnem a 5:2 se ZŠ TGM). Masaryčka pokořila Zbiroh 5:2, remizovala se Stupnem 2:2 a bylo z toho druhé místo. Třetí skončil Zbiroh.

Skupina C: opět přišel ke slovu poměr branek, neboť celky Mirošova a Radnic měly po pěti bodech. Mirošov se radoval o jediný gól (4:0 s Mýtem, 10:0 s ulicí Míru a 2:2 s Radnicemi), zatímco Radničtí přehráli ulici Míru 8:0 a Mýto 6:1.
Finále: Čechova ulice zvítězila 4:2 nad Strašicemi a remizovala 1:1 s Mirošovem.