Ačkoliv byl suverénně nejmladším členem družstva dospělých TK Rokycany, počínal si víc než dobře. Nejprve porazil Markova 6:2, 6:1 a ve čtyřhře se Štěpánem Hanzlíkem rozdrtili duo Mourek, Markov dvakrát 6:1.

„Pravidelné hraní za dospělé mě zoceluje. Když narazím na těžkého soupeře, stojí mi to mnohdy víc sil, než finálové boje v dorostenecké kategorii,“ popisuje Brož, který ještě nastupuje v barvách TK Škoda Plzeň. V soutěži O putovní pohár prezidenta ČTS si plzeňský tým připsal důležité vítězství v Karlových Varech a vyšplhal se na vrchol tabulky.

Mladý sympaťák si tak nemůže stěžovat na nedostatek vytížení. „Trénuji až pětkrát do týdne, střídavě v Rokycanech a Plzni. V nynější situaci pochopitelně složitě. Z časových důvodů jsem upřednostnil místní gymnázium před Sportovní školou a dnes jsem rád, že mi ve škole povolili individuální plán výuky,“ usmívá se tenista, který u třídního Miroslava Růžičky úspěšně absolvoval první rok střední školy.

Tenisovou kariéru má Brož stále před sebou a dalším stupínkem je postup Rokycan do divizní soutěže. Smíšený tým má velké ambice i o patro výš. „Věřím, že když zůstaneme v plném složení, máme na to hrát o horní příčky i v divizi. Hlavně naše holky mohou být rozdílové,“ hlásí hrdě Brož, jehož vzorem je světová jednička Novak Djokovič.

Kontejnery pro odběrné místo na testy koronaviru v Rokycanech
Odběrné místo odbaví rychleji