Trojice mladých atletů z oddílu Mílaři Domažlice v čele s dvojnásobnou juniorskou mistryní ČR v silničním běhu a běhu do vrchu a loňskou stříbrnou medailistkou mistrovství ČR dorostu na patnáctistovce Kateřinou Berouškovou už to ví. V ordinaci doktora Hány totiž absovovali zátěžové testy.

“Doktorovi Hánovi důvěřuji, proto jsem chtěl funkční vyšetření svých svěřenců uskutečnit u něj,“ vysvětlil trenér Mílařů Jiří Královec, který do Rokycan kromě sedmnáctileté dorostenky Katky přivezl ještě nadějného středotraťaře Pavla Kovaříka a žákyni Moniku Valečkovou, která má podle jeho slov dispozice pro dlouhé tratě.

Katka zatím kluše na pohyblivém pásu, na kterém lze zrychlit tempo až do závodního. Přitom si neustále povídá s lékařem. „Na poslední, čtvrté, zkoušce, už jsem mluvit nemohla. Ve srovnání s loňskými zátěžovými testy v Plzni byly tyhle lepší. Vybavením i přístupem pana doktora,“ konstatovala běžkyně po skončení testů. Nyní ji čeká šampionát v krosu.

K čemu takový zátěžový test, v Katčině případě trvající skoro půl hodiny (patnáctistovku loni zaběhla za 4,41 minuty), poslouží? Podle trenéra tak lze zjistit rezervy ve výkonech jeho svěřenců. „Na základě změřených tepových hodnot a odběru krve se stanoví jejich funkční dispozice pro daný sport i podklady pro další tréninkové dávky,“ řekl Královec.