Významný krok k prvenství učinili naši borci na jihu Plzeňska v minulém kole.

Sokol Šťáhlavy–HK Rokycany 16:19 (7:11). V sobotu odpoledne zajížděly Rokycany k důležitému utkání na horkou půdu doma neporažených Šťáhlav.
Hosté tentokrát přicestovali k utkání ´jen´ s jedenácti hráči. Ale i bez zraněných se dokázal tým HK stoprocentně soustředit na tento duel a od začátku dokazoval, že patří na první místo Západočeské ligy.

Šťáhlavy naopak vstoupily do zápasu hodně vlažně a myslely si, že všechno půjde samo. Jenže Rokycanští trpělivou hrou v obraně, kde soupeř hrál vždy na hranici pasivní hry, a kvalitní útočnou fází dokázali v rozmezí od 10. do 17. minuty odskočit ze skóre 3:3 na 8:3. Tento náskok se s postupem času ukázal jako rozhodující.

První poločas skončil 11:7 pro Rokycany a do druhého dějství vstupovali hosté jednoznačně dodržet taktiku z úvodu. To se jim dařilo a domácí nevěděli co na hosty vytáhnout za zbraň. Bohužel se snažili hostující družstvo vyprovokovat hrubými fauly na hranici červené karty a utkání tak ještě zdramatizovat. Až na jednu výjimku se jim to ale nepodařilo, takže úspěch slavila rokycanská disciplinovanost a větší touha po vítězství. V obraně zahrálo velice dobře celé družstvo a důležitými brankami ze sedmimetrových hodů držel HK výborný Vokurka. Postup se tedy přiblížil na dosah a družstvo věří, že dnes večer u toho bude i hodně příznivců.

Sestava a branky HK: Klička, Bílek, Kysela – Vokurka 12, Holšan 4, Zeleňanský 2, Tureček 1, Otec, Valeš, Kahovec, Kára.
Sedmičky4/4–7/6, dvouminutové tresty 3:4, červené karty 1:1. Diváků bylo 45 a rozhodčími Koželuh, Ducháň.