Léta zavedená značka mládežnického klubu, úspěšné líhně talentů, to byl bikový Author Team Stupno. V dresu týmu z obce na Rokycansku řádili na horských kolech budoucí reprezentanti. Tím nejznámějším je asi Ondřej Cink. Nic však netrvá věčně a známý tým mění po sezoně název na Bike Team Stupno.

„Nebylo to vůbec lehké rozhodnutí,“ říká Jaroslav Ryba, který v roce 1996 klub tehdy zaměřený na triatlon a cyklistiku založil.

close Zakladatel klubu a jeho šéf Jaroslav Ryba pózuje v novém dresu s Janem Rajchartem. info Zdroj: Ondřej Totzauer zoom_in Zakladatel klubu a jeho šéf Jaroslav Ryba pózuje v novém dresu s Janem Rajchartem.

Později zůstala jen cyklistika a důraz na mládež. Vyrostl tu zmíněný Ondřej Cink, ale i Ondřej Paur, bratři Rajchartové a další. To už pod hlavičkou Author Teamu. „Author jsme reprezentovali spoustu let, spolupráce si vážíme, ale během covidových roků se situace na cyklistickém trhu bohužel rapidně zhoršila. Pro mladé závodníky nešlo zajistit kola od jedné značky,“ vysvětlil klubový šéf hlavní důvod změny názvu.

Jiné jsou i týmové dresy, zůstává chuť vychovat dalšího Ondřeje Cinka nebo úspěšnou bikerku. „Po dubnovém návratu zaujal post hlavního trenéra Jan Rajchart. Stará se o kadety, juniory a kategorii do 23 let. Mladší děti trénuji já s Josefem Blechou a Danielem Stankem. Máme asi čtyřicet závodníků a další přibývají,“ oznámil Jaroslav Ryba.