Bojovalo se celkem v pěti disciplínách (trojskok, hod medicinbalem, skok přes švihadlo, kliky a driblink). „Letošní okresní kolo bylo nejpočetnější v dosavadní historii. Zúčastnilo se celkem 118 chlapců a děvčat,“ uvedl pořadatel akce Pavel Souček. Nejúspěšnější sportovci si díky svým výkonům vybojovali postup do krajského finále, které se bude konat 22. května v Tachově.

Do okresního kola se zapojily čtyři základní školy (Radnice, Osek, Stupno a rokycanská ulice Míru), přičemž „domácí“ dodali dva týmy.

Letos se koná jubilejní desátý ročník Odznaku všestrannosti, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem. Hlavním cílem je všestranný sportovní rozvoj dětí, ať už sportují pravidelně, ale mohou být zaměřené jednostranně, nebo dětí, které nesportují vůbec. Odznak všestrannosti je již čtvrtým rokem součástí Sazka Olympijského víceboje, společného projektu Sazky a Českého Olympijského výboru.

Výsledky družstev: 1. Radnice A 18 382 bodů, 2. Osek 17 377 b., 3. Radnice B 14 387 b., 4. Stupno 7 304 b., 5. ulice Míru Rokycany (nasadila pouze jednotlivce).

V trojskoku dolétl nejdál radnický Jakub Fišer (758 cm) a jeho spolužák Jaroslav Kesner přehodil s medicinbalem o deset čísel 14 metrů.

Se švihadlem si nejlépe vedla Adéla Bittnerová, která zvládla celkem 229 přeskoků. Stejně tak nejvíc kliků (84) zaznamenala dívka, konkrétně domácí Natálie Petrovská. O čtyři méně měl nejlepší chlapec Václav Oliverius. V poslední disciplíně ovládl slalom s driblingem Pavel Seman ze ZŠ Osek se 340 kontakty.

FC Rokycany - Dynamo Horšovský Týn 6:0
Starší žáci FC Rokycany se posunuli na 3. místo