Basketbalisté Rokycan C poprvé v soutěži zaváhali

ROKYCANY -Po třech vítězných utkáních krajského přeboru II. třídy mužů okusili basketbalisté SKB Rokycany C hořkost porážky.

3.12.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Malinovský

SKB Rokycany C - Holýšov B 74:91 (20:23, 38:46, 59:75)Do nedělního souboje nastupovali hostující hráči s cílem zvítězit a zapomenout na porážku z Plzně. Původně se mělo utkání hrát v 15 hodin, později se začátek zápasu přesunul na půl jedenáctou dopoledne. To se však nedoneslo rozhodčím, a tak se píšťalky chopil jeden z domácích.

Úvod zápasu byl ve znamení boje o každý míč. Skóre bylo až do závěru druhé čtvrtiny vyrovnané. Hosté si poprvé o vítězství řekli osmibodovou šňůrou těsně před koncem poločasu.

Po změně stran se domácím přestalo dařit v obraně i v útočné fázi. Naopak Holýšované několika pěknými akcemi náskok postupně zvyšovali až na konečných sedmnáct bodů. Největší problémy dělaly domácím trojky a přesná střelba ze střední vzdálenosti .

Střelci: Blažek, Rispler 21, Grimm 14 – Polák 24, Přikryl 20, Hanzlík 19, Štván 10.
Fauly 9:11, tr. hody: 8/6:11/8, trojky 8:9.

Po šesti kolech Holýšov B vede. Na záda mu dýchají M. Lázně, BaK Plzeň i Rokycany C. Zajímavé bude o víkendu dvojí měření sil mezi SKB a BaK Plzeň.