Deset družstev stolních tenistů válčí v okresním přeboru. Premiérové kolo vyznělo padesátiprocentním ziskem domácích i hostů! Nejdramatičtější to bylo na severu.

Radnice – Mirošov B 9:9. Domácí zvládli obě čtyřhry a tři body připojil Loukota. Dvakrát se prosadil Přibil a jednou Krchov s Kotvou.

Klabava C – Těně C 10:8. Další vyrovnané měření sil, tentokrát ale s vítěznou koncovkou pro pořádající klub.

Čtyřhry vyzněly 1:1 a za Klabavu dále bodovali: Čech třikrát, Bradna, Šauer a Bednář dvakrát. Za poražené Tomášek tři, Hájek dva, Krajdlová a Tomášek starší po jednom bodu.

Rokycany B – Kornatice 6:12. Domácím sice vyšly oba singly, jenže to byla jejich labutí píseň. Vzácně vyrovnaní jižané vývoj střetnutí otočili, když po třech bodech získali Podsedník, Šula, Šustr i Šimek. Domácí se naopak radovali vždy po bodu zásluhou Nimanského, Valenty, Bistřického a Voříška.

Břasy B – Skomelno B 6:12. Obdobný průběh jako předchozí souboj.

Pořádající Sokol vyhrál čtyřhry, jenže pak paběrkoval: Sedlecký dva, Somolík a Boháček po bodu, Lev a Lorenc s nulou.

Oporou hostů byli čtyřbodoví Vimpel a Hofman starší, tři body přidal Palek a jeden Faflík.

Podmokly – Cheznovice 11:7. Domácím výrazně pomohlo, že soupeř dorazil jen ve třech. Na začátku střetnutí už to bylo 5:0 bez boje a přes snahu Cheznovic zůstaly body doma. Po třech bodech vítězů vytěžili Jiří a Jan Pourové. Za poražené vítězné čtyřhra a Marek, Kopp i Holý po dvou bodech.

Petr Fiala
Sparťané se prosadili na Slovensku