BEZ KRAJSKÉHO FINÁLE

Je malou sportovní tragédií, že smíšené družstvo z 1. stup-ně kvůli pandemii přišlo o krajské finále v přehazované, mladší žáci ze 6. a 7. třídy o krajské finále v nohejbalu a především prvostupňová děvčata o národní finále v miniflorbalu. Nezbylo než to pokorně přijmout a všichni naopak trpělivě vyhlížíme časy, kdy se opět budeme moci vrátit ke standardnímu modelu práce a s tím souvisejícím soutěžním kolotočem plným nejrůznějších výzev, které nás všechny tak baví.

ÚČAST V PROJEKTECH

Díky zapojení do nejrůznějších projektů pokračujeme ve vybavování kabinetů tělesné výchovy. Je v současnosti na úrovni, kterou se bez přehánění nemůže pochlubit žádná jiná škola široko daleko.

Jsme komfortně zabezpečeni jak pro výuku tradičních sportovních aktivit (od atletiky přes gymnastiku až po kolektivní sporty), tak si můžeme dovolit i netradiční pomůcky (kinball, indiaca, lacross aj.) Jen míčů v současnosti máme přes čtvrt tisícovku všech velikostí diferencovaných pro příslušné věkové kategorie. Dva kabinety už doslova praskají ve švech.

V zimě je škola plně vybavena pro výuku běhu na lyžích. Naposledy naše škola mohla čerpat výhru ve výši čtyřicet tisíc korun u firmy Hervis, kterou získala vylosováním za zapojení do projektu Českého olympijského výboru Sazka – olympijský víceboj.

Další finanční podporu škola pravidelně získává z projektů Asociace školních sportovních klubů – ať už se jednalo o Vzdělávací dny, Centrum sportu nebo v současnosti z bezpečnostních důvodů přerušený projekt Sportuj ve škole.

OBNOVENÍ KROUŽKŮ

Jakmile to situace umožní, opět rozjedeme sportovní kroužky, kterých každoročně běží na škole kolem deseti. Vždyť pohyb na čerstvém vzduchu je tou nejlepší rouškou, aniž bych chtěl význam jejich nošení jakkoli snižovat.

Bohužel další výhru za zapojení do projektu ČOV, kterou je trénink s olympionikem, bylo nutno odložit na bezpečnější dobu. Není bez zajímavosti, že se za tři roky bude jednat už o třetí takovou akci, což zcela porušuje všechny matematické zákony pravděpodobnosti.

Radnickým školákům se tak už představili Jiří Ježek nebo Denisa Rosolová a pevně věříme, že se dříve nebo později dočkáme další hvězdy. Hlavně všechno ve zdraví přečkat, používat zdravý rozum a neztratit víru.