Stupno– Nýřany 16:12 (6:7). Duel přinesl dramatickou házenounejvyšší úrovně. Zimní příprava byla přitom rozdílná. Zatímco favorizovaní hosté poctivě makali a triumfovali v plzeňském finále Českého poháru, domácí soubor se sešel na pěti trénincích.

Dioss se dostal hned z úvodního útoku do vedení Ferkovou brankou a diváci očekávali tradiční nýřanský brankostroj. Ten však nepřicházel a ani Sokol nepůsobil v útočné fázi optimálním dojmem. Také proto vedlo osm minut před přestávkou Stupno 5:3 a na obou stranách dominovaly především obrany v čele s brankáři. Zejména oba strážci stupenské svatyně měli svůj den. Zatímco M. Lev spolehlivě likvidoval většinu pokusů Nýřan ze hry, Standa Nový přicházel pouze na pokutové hody a oba v 1. půli bravurními zákroky kryl. Závěr poločasu ovšem lépe vyšel seveřanům, kteří se prosazovali hlavně z rozehrávek trestů a otočili stav ve svůj prospěch.

Zlom ve vývoji však našeho zástupce nedeprimoval. Do 2. dějství vletěl řádně natěšen. Otočil skóre na 10:8 po deseti minutách a na soupeři byla čím dál patrnější nejistota. Opět se vyznamenali brankáři na obou stranách. Jak nýřanský Průcha tak domácí Lev chytili další šestky, ovšem Stupenští už v tu dobu byli na koni a psychická pohoda byla na jejich straně. Utrhli se na rozdíl tří až čtyř branek, a ten uhájili až do závěrečného hvizdu bezchybně pískajícího sudího Hynka Sladkého z Kyšic.

Branky: Blecha šest, Totzauer pět, Pokorný tři, Zeithaml dvě–Matoušík osm, Ferko čtyři.
V domácím dresu zahrála skvěle obranná řada ve složení M. Blecha – J. Dach – O. Šebek, když zejména posledně jmenovaný mile překvapil. Zadostiučinění si mohl prožít Dach, který více než rok a půl nemohl hrát po nespravedlivém trestu za zastavení závodní činnosti na podzim 2005 právě při utkání v Nýřanech. V ofenzivě občas zaskřípalo proměňování šancí, ale kluci poctivě dřeli po celých 60 minut. O vzruch se postaral i hlavní pořadatel, který v 1. poločase na zákrok rozhodčího sám sebe musel vyvést.

Včera odpoledne bojovalo Stupno v Tymákově a Všenice se rozjely do Příchovic už dopoledne.