Místní oddíl uspořádal již 20. ročník memoriálu Ladislava Vinkelhofera, kterého se tradičně zúčastňují i bývalí či současní plzeňští házenkáři. Letos do Hromnice zamířili například francouzští legionáři Radek Motlík či Tomáš Bokr. V minulé sezoně ještě spoluhráči z druholigového Wittelsheimu. Jejich cesty se ale teď rozejdou, brankář Motlík se stal čerstvou posilou Sélestatu a v 36 letech si zachytá v zemi galského kohouta nejvyšší soutěž. Oba nastoupili v A-týmu HC Plzeň, který dává tradičně dohromady Jiří Hůrka. Po jeho boku se dále představili i František Holšan či Aleš Jurina. Základ béčka HC Plzeň zase tvořili národní házenkáři Diossu Nýřany.

Ti letos vybojovali v první lize bronzové medaile, ale na postup do finále v Hromnici nedosáhli. Museli se spokojit s bojem o třetí příčku, v němž porazili Republikán Praha. Ve finále se pak musel sklonit další účastník nejvyšší soutěže (dnes už bývalý) a obhájce prvenství Sokol Všenice před uměním národních házenkářů Záluží. Ti se po výhře 9:6 radovali z překvapivého, ale naprosto zaslouženého vítězství.

Smůlu měl tým HC Plzeň, který získal v základní skupině čtyři body, stejně jako Všenice a Republikán Praha, ale kvůli horšímu skóre nakonec nepostoupil. „To je hrozné. Dvakrát jsme vyhráli, a stejně nepostupujeme. Ten Jirka Hůrka nic nezařídí,“ lamentoval jen naoko Tomáš Bokr, jehož tvář vzápětí rozzářil široký úsměv. Mistr ČR v barvách Kovopetrolu Plzeň z let 1998 a 1999 patří k tradičním účastníkům hromnického turnaje, kam pokaždé míří i celá řada jeho spoluhráčů.

Letos jich však bylo poskrovnu. „Čtyři dny volna odlákaly řadu kluků z Plzně, někteří jsou na dovolené a další už se pomalu chystají na příští sezonu. Příprava například v Německu začíná už příští týden,“ posteskl si jeden z organizátorů akce Jiří Hůrka. Přesto byl spokojen. „Turnaj má velkou tradici, pro místní je svátkem,“ dodal Hůrka.