Stupno–Krčín 11:13 (7:7). S úřadujícím mistrem sehrál Sokol vyrovnanou a hlavně nešťastnou partii. Domácí začali dobře a ujali se vedení, ovšem Krčínští v omlazené sestavě působili hodně sebejistě a v desáté minutě otočili stav na 2:3.

Poté se ovšem zpevnila defenziva Sokola dirigovaná zkušeným M. Blechou a ve 20. minutě dával z pokutového hodu Č. Pokorný branku na 6:3. V posledních devíti minutách ovšem poslali hosté na hřiště své ostřílené harcovníky, a ti dokázali ještě do přestávky stav vyrovnat.

Po změně stran se znovu v dresu Východočechů vrátilo na hřiště mládí, a to Stupnu opět svědčilo. Bohužel útok nedokázal podpořit výborný výkon svých obránců v čele s brankářem Standou Novým.

Po patnácti minutách vedl náš zástupce 10:8 a vypadalo to s jeho ambicemi více než dobře. Ještě deset minut před koncem vedlo Stupno 11:9 a zdálo se, že by mohlo nějaký bodík urvat. Jenže na zbytek zápasu poslal Krčín znovu do hry zkušený útok a jeho členové dokázali zápas otočit.

Pomohla jim k tomu také špatná hra stupenského útoku, který v závěru utkání nedokázal vůbec skórovat, ztrácel míče hloupými chybami a místo branky trefoval tyče.

S přehledem rozhodoval Hynek Sladký z Kyšic.

Stupno – Brno 14:23 (8:12), Berka 8 a Pokorný 6 – Petr 9, Novotný 7, Křemínský 6 a Petráš. K nedělnímu utkání nastupovali domácí už v totálně zdecimované sestavě. Někteří hráči dali přednost turistickému výletu, nebo jim kolidoval zápas s utkáním v ledním hokeji, jiní si odjeli léčit bolavé koleno na Šumavu. Další se neobtěžovali přijít vůbec.

Když k tomu připočteme, že se v sobotním utkání zranil Tomášek, nemůže nikoho překvapit, že patnáct minut před utkáním měl trenér Šebek k dispozici pouze dva obránce a musel obtelefonovávat případné zájemce na post třetího zadáka. Po několika neúspěších, kdy se mu volaní účastníci vysmáli, se dovolal P. Totzauerovi, který jediný projevil soucit se svými kamarády, všeho nechal a na utkání se dostavil.

Muselo se sice s výhozem střetnutí pár minut posečkat, ale domácí vedení týmu bylo šťastné, že může vůbec sestavit nějakou obranu. Přestože jmenovaný nastoupil v nejvyšší soutěži po dlouhých šesti letech, podal na svém místě více než solidní výkon. Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, kteří brzy vedli 2:0, jenže se záhy karta začala obracet a po několika minutách byla jen otázka času, kdy se Moravané prosadí. Od 6. minuty jim začala vycházet střelba a lehounce si vybudovali uklidňující náskok.

Sokol snížil ze šestky po čase na rozdíl čtyř gólů a vyšel mu i nástup do 2. dějství, kdy díky několika výborným záskokům St. Nového stáhl náskok soupeře na 10:13 ve 40. minutě. Pak Brnu vyšly nádherně zahrané ´Přeštice´ (jeden ze signálů) a tento moment je katapultoval k exhibičnímu výkonu.

V dalších deseti minutách domácí útočníci nepřekonali brněnského brankáře a Jihomoravné definitivně zlomili odpor našeho zástupce. V závěru si dovolili dokonce vyzkoušet několik herních variant se slovy „kde jinde než v takovym zápase si to máme vyzkoušet“.

O sestupu posledního zástupce okresu není již nyní pochyb. Prioritním úkolem nyní bude pokusit se udržet alespoň partu, která by měla chuť hrát házenou.