Stupno složilo zbraně?

STUPNO -Národní házenkáři Sokola Stupno zůstali jediným zástupcem okresu v I. lize. Pobyt mezi elitou však může mít jepičí život.

5.10.2007

Stupno–Krčín 11:13 (7:7). S úřadujícím mistrem sehrál Sokol vyrovnanou a hlavně nešťastnou partii. Domácí začali dobře a ujali se vedení, ovšem Krčínští v omlazené sestavě působili hodně sebejistě a v desáté minutě otočili stav na 2:3.

Poté se ovšem zpevnila defenziva Sokola dirigovaná zkušeným M. Blechou a ve 20. minutě dával z pokutového hodu Č. Pokorný branku na 6:3. V posledních devíti minutách ovšem poslali hosté na hřiště své ostřílené harcovníky, a ti dokázali ještě do přestávky stav vyrovnat.

Po změně stran se znovu v dresu Východočechů vrátilo na hřiště mládí, a to Stupnu opět svědčilo. Bohužel útok nedokázal podpořit výborný výkon svých obránců v čele s brankářem Standou Novým.

Po patnácti minutách vedl náš zástupce 10:8 a vypadalo to s jeho ambicemi více než dobře. Ještě deset minut před koncem vedlo Stupno 11:9 a zdálo se, že by mohlo nějaký bodík urvat. Jenže na zbytek zápasu poslal Krčín znovu do hry zkušený útok a jeho členové dokázali zápas otočit.

Pomohla jim k tomu také špatná hra stupenského útoku, který v závěru utkání nedokázal vůbec skórovat, ztrácel míče hloupými chybami a místo branky trefoval tyče.

S přehledem rozhodoval Hynek Sladký z Kyšic.

Stupno – Brno 14:23 (8:12), Berka 8 a Pokorný 6 – Petr 9, Novotný 7, Křemínský 6 a Petráš. K nedělnímu utkání nastupovali domácí už v totálně zdecimované sestavě. Někteří hráči dali přednost turistickému výletu, nebo jim kolidoval zápas s utkáním v ledním hokeji, jiní si odjeli léčit bolavé koleno na Šumavu. Další se neobtěžovali přijít vůbec.

Když k tomu připočteme, že se v sobotním utkání zranil Tomášek, nemůže nikoho překvapit, že patnáct minut před utkáním měl trenér Šebek k dispozici pouze dva obránce a musel obtelefonovávat případné zájemce na post třetího zadáka. Po několika neúspěších, kdy se mu volaní účastníci vysmáli, se dovolal P. Totzauerovi, který jediný projevil soucit se svými kamarády, všeho nechal a na utkání se dostavil.

Muselo se sice s výhozem střetnutí pár minut posečkat, ale domácí vedení týmu bylo šťastné, že může vůbec sestavit nějakou obranu. Přestože jmenovaný nastoupil v nejvyšší soutěži po dlouhých šesti letech, podal na svém místě více než solidní výkon. Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, kteří brzy vedli 2:0, jenže se záhy karta začala obracet a po několika minutách byla jen otázka času, kdy se Moravané prosadí. Od 6. minuty jim začala vycházet střelba a lehounce si vybudovali uklidňující náskok.

Sokol snížil ze šestky po čase na rozdíl čtyř gólů a vyšel mu i nástup do 2. dějství, kdy díky několika výborným záskokům St. Nového stáhl náskok soupeře na 10:13 ve 40. minutě. Pak Brnu vyšly nádherně zahrané ´Přeštice´ (jeden ze signálů) a tento moment je katapultoval k exhibičnímu výkonu.

V dalších deseti minutách domácí útočníci nepřekonali brněnského brankáře a Jihomoravné definitivně zlomili odpor našeho zástupce. V závěru si dovolili dokonce vyzkoušet několik herních variant se slovy „kde jinde než v takovym zápase si to máme vyzkoušet“.

O sestupu posledního zástupce okresu není již nyní pochyb. Prioritním úkolem nyní bude pokusit se udržet alespoň partu, která by měla chuť hrát házenou.

5.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Dobřívští házenkáři uspěli dvakrát

Rokycansko – Podzim národních házenkářů v oblasti vrcholí. Podívejme se na výsledky minulého kola.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Policie pátrá po Petru Šlehoferovi z Rokycan

Rokycany – Kriminalisté z oddělení obecné a hospodářské kriminality Rokycany pátrají po hledaném muži, na kterého byl soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.