DHK Pardubice – Házená Rokycany 26:24 (15:11). Naše zástupkyně cestovaly ve značně oslabené sestavě. Důvody byly různé, ale každopádně na střídání zbyly jen dvě hráčky. Do zápasu přesto vstoupily Rokycany odhodlaně. Východočešky měly navrch až v momentu, kdy jim k odskočení na 8:5 pomohl rozhodčí Pešek. Neuznal hostům zcela regulérní branku a neměl snahu vylučovat domácí házenkářky za zjevné fauly zezadu. Po žluté kartě trenérovi Kličkovi za protesty a oddechovém čase se hra přece jen vyrovnala. Přesto bylo manko čtyřgólové.

Celý poločas Rokycan držela výborná brankářka Rottenbornová. Svůj výkon vystupňovala téměř k dokonalosti po změně stran. Zlepšila se i obranná činnost a domácí hráčky ztrácely půdu pod nohama. Jenže také efektivita našeho družstva se zastavila a od 42. minuty (20:19) nepadl dlouhých šest minut jediný gól. Až pak se prosadily Pardubice, ale vyhráno zdaleka neměly. Do 55. minuty znovu úřadovala Rottenbornová a zase to bylo jen o branku (24:23). Rokycany měly vzápětí několik šancí na srovnání, jenže je zahodily a pořádající družstvo si těsný náskok pohlídalo.

FC Rokycany, ilustrační foto
Kanonýři z Rokycanska měli volno. Výjimkou byl pouze Šperl

Kromě brankářky zasluhuje absolutorium na pravém křídle Poláčková. V útoku se prosazovaly Kozáková s Bufkovou a celý tým zasluhuje pochvalu za bojovnost.

Branky Rokycan: Kozáková 7, Bufková 5, Vildmanová, Mašková a Benešová po 3, Moulisová dva, Poláčková.