FC Rokycany-Sokol Nové Strašicí 1:1 (0:0). První dějství příliš fotbalové krásy nepřineslo. Oba celky zvolily opatrný styl hry, a tak ani jeden z brankářů nemusel řešit žádnou složitější situaci. Výjimkou bylo několik standardních situací a tým z Rakovnicka se poléhal na vysokého Kapouna.

Druhý poločas už byl však o ničem jiném. Obě mužstva jakoby se nadechla a rozhodla se potěšit diváky. Hned ve 46. minutě Kocour orazítkoval z úctyhodné vzdálenosti konstrukci Kutovy svatyně. V padesáté minutě o sobě dali pro změnu vědět Středočeši. Mrázek šikovně prostrčil míč na volného Mžourka, kterého však vychytal brankář Vild. O chvíli později hosté znovu zahrozili a opět z konfrontace Vild versus Mžourek vyšel lépe brankář FC. Nestačil až v 54. minutě na Duchoňovu dělovku z třiceti metrů, kterou zastavila až síť 0:1!

„Od tohoto okamžiku jsme viditelně zvýšili aktivitu. Soupeře jsme přehrávali, ale vždy nám chyběl ten pomyslný krůček. K vyrovnání pomohlo netaktické střídaní soupeře, který v posledních deseti minutách vyměnil dva vysoké hráče. Získali jsme výškovou převahu a nakonec po standardní situaci Pavel Štefl vyrovnal na konci řádné hrací doby," konstatoval lodivod FC Pavel Aubrecht. Dlužno ale dodat, že Nové Strašecí hrozilo z brejků a vynikající Vild mezi tyčemi branky FC si na nedostatek práce stěžovat nemohl! V hektickém závěru se hosté soustředili na diskuse s rozhodčím, aby si až do 94. minuty schovali téměř gólový projektil. Unikl Vašák a u vzdálenější tyče našel nabíhajícího Wittmaeyra. Jeho střelu bravurně vytáhl domácí gólman na rohový kop.

„Opět podle průběhu druhého poločasu jsme přišli o dva body, když jsme nedokázali proměnit několik vyložených brankových šancí a kluci už nebyli schopni v závěru uskákat standardní situace domácích, ke kterým jim jednoznačně pomáhal hlavní rozhodčí. Je to pro nás kruté seznamování s divizní soutěží," hodnotil utkání trenér hostů Miloslav Mrázek.