Rybař se dostal do šestnáctičlenného kádru pro kemp v Kadani, který proběhl mezi 13. a 16. srpnem. Z plzeňského Interobalu se kromě Matěje dostal do nominace už jen brankář Filip Muknšnábl. „Utvořila se tam skvělá parta a všichni si rozumíme. Loni jsme si zahráli se Slovenskem a Maďarskem, letos jsme z pochopitelných důvodů soustředění omezili jen na trénink a nacvičování herních situací,“ osvětlil situaci Rybař, který vstoupil do Interobalu před pouhými dvěma lety. Po roce si ho však všiml současný trenér U19, přišla první pozvánka a od té doby Rybař jde za svým cílem. „Pamatuji si to přesně, bylo to taky v Kadani – loni na konci června. Nebudu lhát, byl to šok. Nenapadlo mě, že by si mě mohl někdo vybrat,“ uvedl skromně.

Usměvavý blonďák má všechno nejlepší ještě před sebou, je si však vědom, že podobná šance už nemusí přijít. Odmala se věnuje fotbalu, stabilně nastupuje za starší dorost Rokycan (o víkendu se prosadil proti Petřínu Plzeň, když snižoval na konečných 2:3) a stihl si odbýt divizní premiéru v jediném jarním vystoupení A-týmu mužů v Čížové. Naopak cesta do hlavního celku plzeňského Interobalu je pro nadějného sportovce momentálně vysokou metou, neboť do kádru přišla řada českých i slovenských reprezentantů.

Leckoho napadne otázka, zdali se dají skloubit oba sporty dohromady. Pozorní fandové fotbalu dobře vědí, že se borci jako Holý, Havel nebo Rešetár objevili v mistrovských zápasech v dresu Slavoje Mýto. Matěj se k této otázce staví čelem. „Uvidíme, co přinese čas. V tuto chvíli jsem členem reprezentace a je to nádherný pocit. Dva roky zpátky bych nečekal, že to bude právě ve futsale.“

V Kadani absolvovala soustředění s devatenáctkou i kategorie hráčů do 21 let. Rybař si po návratu pochvaloval zejména součinnost s futsalisty ze starší kategorie. „Všichni kluci mě mile překvapili. Nevěděl jsem, jak se k nám mladším budou chovat. Ale kdykoliv jsme potřebovali poradit nebo povzbudit, oni byli první, kteří to udělali.“

Zajímavostí je, že asistentem trenéra Brůny v U19 je Marek Kopecký (kouč Interobalu) a ve vyšší kategorii mají oba role prohozené. Ve výsledku se trenéři snaží vštěpit oběma výběrům podobný herní systém za nácviku herních situací. Nedávno skončené soustředění bylo na rozdíl od jiných „obohaceno“ o různá hygienická opatření.

Futsal vyžaduje velké penzum fyzické připravenosti a Matěj odmítá rčení o tom, že jde o fotbal v hale. „Za dorost Rokycan nastupuji pravidelně v obraně, ve futsale naopak všichni brání a útočí. To se mi na tomhle sportu líbí,“ vysvětluje. Jeho snem je podívat se do Španělska na futsalové utkání světových celků Barcelony nebo Interu Movistar. Ve velkém fotbale je hrdým fanouškem londýnského Arsenalu. Jedním dechem dodává, že i on sám má svůj vlastní fanklub. „Je to moje rodina, včetně přítelkyně. Vždy byli, jsou a budou mými největšími fanoušky a vzory,“ zakončil své povídání osmnáctiletý sympaťák.