„Nešovi k celkové výhře stačily body ze čtyř startů. Závody v Příbrami v Plzni totiž vyhrál, v Brně přijel v čelní skupině na čtvrtém místě a bodoval také v Kyjově,“ uvedl ředitel sparťanské sestavy Zdeněk Rubáš. „Navíc další náš jezdec Rosťa Krotký skončil v poháru třetí.“

Jovanoviče katapultovalo k zisku české trofeje 164 nasbíraných bodů. Jakub Svoboda z týmu Kolokrám.cz na druhém místě sice kromě Pardubic bodoval ve všech závodech, ale za vítězem zaostal o 22 bodů.

Také v týmech dominovala Rubášova stáj, sídlící v Rokycanech. Za vítěznou Spartou skončila pražská Dukla a CK Windoor´s Příbram.

Sparťany nyní čekají ještě dvě akce. V neděli klub pořádá silniční cyklomaraton Tour de Brdy se startem (11.00) i cílem na zámku Zbiroh. A v listopadu se tým vydá na závod do Číny.

ČP na silnici, konečné pořadí: 1. Jovanovič (AC Sparta) 164 b., 2. Svoboda (Kolokrám.cz) 142, 3. Krotký (AC Sparta) 130, 4. Boubal (CK Windoor´s Příbram) 128, 5. Kadlec 117, 6. Hochman 101 (oba Dukla Praha), … 8. Pávek (AC Sparta) 84. (ks)