„Byla to zase divočina jako vždycky tady,“ usmál se v cíli 19letý Maxmilián Kerl, stupenský odchovanec závodící za AŠ Mladá Boleslav, který už se teď chystá na Český pohár do Kyjova.

V Brdech si ale dlouho nejlépe vedl tým Integray L 37, na vrcholu Prahy (55. kilometr) byla na čele závodu tříčlenná skupina složená pouze z cyklistů tohoto týmu.

Ale na sjezdu už bylo všechno jinak, divokou jízdou si skupinku dojel Maxi Kerl a sólově zaútočil. Stačil mu pouze Michal Kollert, ale stíhači nic nevzdali a vedoucí dvojici sedm kilometrů před cílem dostihli. Za další čtyři kilometry se skupinka začala znovu dělit, nejprve nastoupil sparťan Richard Habermann, ale toho přibrzdil defekt. V závěrečném stoupání na kostkách pak přišla chvíle pro Kerla, který s přehledem vyhrál před Kollertem a Lukášem Venclem .

Letošního ročníku Tour de Brdy se zúčastnilo celkem 120 závodníků.

Habermann si spravil chuť alespoň v úterý, kdy vyhrál sedmý díl cyklistických kritérií v Grand Prix Plzeň, druhý dojel Richard Kobr (ACS Development) a třetí byl Maxmilián Kerl.

„Dneska perfektní týmová spolupráce, máme vítězství a jezdí se mi lépe. Uvidíme na dalším závodě v Kyjově a pak už jsou tady mistráky,“ prohlásil v cíli vítězný Richard Habermann.

Tour de Brdy (75 km): 1. Kerl (AŠ Ml. Boleslav) 2:08:42, 2. Kollert (Integray L27 Cycling Team) 2:08:49, 3. Vencl (Cykli.cz team) 2:08:58, 4. Samec (LOTUS Team) 2:09:04, 5. Pospíšil (AC Sparta Praha) 2:09:19, 6. Habermann (AC Sparta Praha) 2:10:21.