SKB Rokycany čeká finále ve Šlapanicích

Rokycany - Pátý a tím i rozhodující zápas o postup do I. ligy pod bezednými koši začíná za Brnem v 18 hodin. Stav je zatím 2:2.

18.5.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Rudolf Hoffmann

K nejdůležitějšímu utkání sezóny vyrážejí dnes po poledni basketbalisté SKB Rokycany na jižní Moravu. Od 18 hodin je čeká pátý zápas play–off se Šlapanicemi u Brna a v sázce je postup do I. ligy!

Za stavu 1:1 se série stěhovala ze soupeřovy haly do Rokycan. Na palubovce v gymnáziu se nejprve radovali naši borci. vítězili 78:71, když po jednotlivých čtvrtinách byl stav 23:16, 37:36 a 52:58. Závěr vypjatého duelu tedy patřil hráčům SKB a zde jsou názory trenérů:

Zdeněk Chlup (Šlapanice): „Kvalita rozehrávačů byla na straně domácích. Zejména jsme neubránili Honomichla a potom jsme zahodili hodně šestek. O výsledku rozhodují maličkosti a když se nám zranil klíčový rozehrávač, na tomto postu jsme ho plnohodnotně nenahradili. Bohužel má ´vyhazovací´ rameno, se kterým teprve půjde na operaci. Takže nezbývá, než se s tímto vyrovnat a v odvetě to soupeřům znepříjemnit.

Petr Kalabza (Rokycany): „My jsme sice dobře začali, ale potom jsme přestali hrát tak, jak jsme si řekli. Byli jsme bez pohybu a inkasovali jednoduché koše. Když jsme pak s velkým úsilím vyrovnali, naštěstí jsme ještě bodově utekli, což bylo rozhodující. Ale bylo to o štěstí, protože oni byli stejně silní jako my. Ve středu se nám na Moravu už nechce, hodláme uspět i v odvetě!

Více přímo v Deníku.

18.5.2011
Hráči Viktorie na letišti. Ilustrační foto.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Z garáže v Kotelské zmizely pneumatiky, helma i vrtačka

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.

V Příkosicích uhynuli jeseteři

Příkosice – V neděli krátce před jedenáctou hodinou dopolední zasahovali hasiči a policisté v Příkosicích. Uhynuly zde ryby.

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun.

Cheznovice načepovaly Radnicím desítku

Rokycansko – Kanonýři měli v devátém kole fotbalového okresního přeboru nabito! V pěti zápasech nastříleli 34 branek, což průměr téměř sedm gólů na jedno utkání!