V západočeském regionu jsme se v prosluněném víkendu vypravili na dvě hřiště. Nezaváhaly v nich pořádající kluby.

Božkov – Štěnovice 20:18 (10:8). V předehrávce poslední kola byly karty rozdané striktně. Domácí hráčky měly přejet soupeřky bez problémů, jenže nestalo se tak. Štěnovice, posílené o ligistky z Nezvěstic, kousaly a do 60. minuty byl stav na vážkách.

Jedenáctkrát se za Božkov prosadila Jindřichová, čtyřikrát Gallová, třikrát Cepníková a dvakrát Jírová. Za poražené: Kaslová osm, Krsová sedm a Mazurek tři góly.

Druhý den bodovaly oba celky naplno. Štěnovice zdolaly Stupno 13:10 a Božkov vyhrál v Kyšicích 19:13.

Sokol Ejpovice, ilustrační foto
Všeničtí házenkáři přetlačili v derby Ejpovice, ejpovické ženy jedou do Přeštic

Příchovice – Tymákov B 26:16 (11:7). Lídr si připsal 19. výhru v řadě. Nerodila se lehce, neboť soupeřky kousaly a do 25. minuty držely krok. Až pak Příchovice odskočily a náskok navyšovaly. Řádily Jolana levorová (12) a Eva Levorová (10), když zbývající čtyři branky přidala Bezděková. Za Tymákov se prosadily Kozáková a Tušková (po čtyřech), Špirková a Hoštická (po třech) i Švadlenková (dva góly).

O víkendu bojují Příchovice ve Stupně. Pokud zvítězí, neztratí během sezony ani bod.