Šéfem největší organizace, tedy TJ Holoubkov, je Stanislav Kurdík. Dlouholetý předseda a dnes i místostarosta obce. Dění má zmapované dokonale.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: DeníkPředstavte nám nejprve vaši jednotu.

Zelenou má pochopitelně fotbal. S 98 registrovanými členy a několika družstvy. Muže reprezentují dva celky. První z nich si občas vyzkouší krajskou 1. B třídu a jinak patří k elitě okresního přeboru. Radost mám z mládeže. Starších žáků, přípravek či školičky. A zapomenout nesmím na děvčata, která tu válčila o republikové body třináct let.

S takřka každodenním využitím areálu je spojená jeho modernizace. Povedlo se umělé zavlažování, modernizace tribuny, trávníku a především stavba kabin. Šatny včetně sociálního zázemí se dnes řadí k projektům 21. století!

Jaké další oddíly existují pod hlavičkou TJ?

Turisté jsou hodně skromnou, ale přitom důležitou součástí jednoty. Ti pěší se přirozeně spojují s lyžaři. Pochopitelně, když to počasí dovoluje. Starají se o chatu na Trhoni a máme z nich radost. Což platí o znalcích 64 políček, protože Holoubkov se díky nim objevuje v regionálních šachových soutěžích.

Existuje v holoubkově také sokolská jednota?

V obci má tradici a my ji vnímáme jako partnerskou složku naší činnosti. Sokol dává o sobě vědět při okresních soutěžích ve stolním tenisu. Máme na Rokycansku hned čtyři výkonnostní skupiny a jsem přesvědčen, že Holoubkov je tu zastoupený důstojně!

Kromě toho ale TJ Sokol vyvíjí činnost v rámci pravidelných cvičení. Což ve vedení obce vnímáme pozitivně, takže naše finanční injekce směřovaly do úpravy šaten a objektu. Navíc bylo před třemi lety zpřístupněné venkovní hřiště s různorodým využitím a podílíme se na jeho využití. Jen mne trochu mrzí, že plochu využívají zejména registrovaní sportovci, zatímco ti rekreační zájem neprojevovali.

Ilustrační foto
Volduchy dýchají a hlavně klikají pro Vladimíra Žáka

K Holoubkovu ovšem patří i ledové království…

To máte pravdu, protože vesnice se v padesátých letech minulého století probila mezi hokejovou elitu! Ohřála se tu sice jen rok, ale pamětníci jsou na to náležitě hrdí. A pokud jde o teploty pod bodem mrazu, pokračují v této tradici otužilci. Dali se dohromady před šesti lety pod názvem ROH, což je označení pro Rybníkáře a Otužilce Holoubkov. Sbírají republikové medaile a určitě je dál podpoříme!

Nejnovější aktivita, ovšem z kategorie soukromých, se týká nové ledové plochy v blízkosti rybníka. Je to výlučná záležitost soukromého subjektu, takže ani já jsem se na novou plochu ještě nepodíval. Přesto tuhle investici vnímám jako další dílek sportovně založeného Holoubkova!